Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řidička autobusu v USA si za jízdy četla

Magazín

  17:03
SILVER SPRING (USA) - Řidička nočního autobusu v USA si zřejmě chtěla zkrátit svou směnu. Při řízení si totiž četla knihu. Její riskantní chování zachytila jedna z pasažérek.
Autobus - ilustrační foto.

Autobus - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Žena řidičku vyfotografovala, protože se obávala o svůj život. Po nastoupení do noční linky autobusu v okrese Montgomery si hned všimla, že řidička čte při jízdě knihu. "Doufala jsem, že nevrazíme do jiného auta nebo neskončíme na chodníku," vypověděla. O příhodě informovaly internetové stránky CNN.

Linkou prý jela víc než 20 minut a celou tu dobu si řidička četla. "Vždycky se chvíli dívala dolů, pak vzhlédla, a zase sklopila oči - nevěřila jsem tomu, co vidím," líčila cestující, podle které autobus chvílemi vybočoval ze svého pruhu a potom jej řidička opět vracela zpátky.

Čtení při řízení vozidla je podle CNN porušením zákonů okresu Montgomery od roku 2004. Incident vyšetřují místní úřady s tím, že by to mohl být důvod k propuštění řidičky. Zanícená čtenářka podle mluvčího okresu zatím zůstává v dopravní firmě, ale řídit autobus nesmí.

Autor:
Témata: USA, CNN, Montgomery

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!