14. července 2009 17:03 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Řidička autobusu v USA si za jízdy četla

Autobus - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

SILVER SPRING (USA) Řidička nočního autobusu v USA si zřejmě chtěla zkrátit svou směnu. Při řízení si totiž četla knihu. Její riskantní chování zachytila jedna z pasažérek.

Žena řidičku vyfotografovala, protože se obávala o svůj život. Po nastoupení do noční linky autobusu v okrese Montgomery si hned všimla, že řidička čte při jízdě knihu. "Doufala jsem, že nevrazíme do jiného auta nebo neskončíme na chodníku," vypověděla. O příhodě informovaly internetové stránky CNN.

Linkou prý jela víc než 20 minut a celou tu dobu si řidička četla. "Vždycky se chvíli dívala dolů, pak vzhlédla, a zase sklopila oči - nevěřila jsem tomu, co vidím," líčila cestující, podle které autobus chvílemi vybočoval ze svého pruhu a potom jej řidička opět vracela zpátky.

Čtení při řízení vozidla je podle CNN porušením zákonů okresu Montgomery od roku 2004. Incident vyšetřují místní úřady s tím, že by to mohl být důvod k propuštění řidičky. Zanícená čtenářka podle mluvčího okresu zatím zůstává v dopravní firmě, ale řídit autobus nesmí.

Lidovky.cz