18. dubna 2017 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Roční albín klokana rudokrkého z Hradiště čeká na jméno. Pokřtí ho Mádl

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační snímek | foto: Shutterstock

LETOHRAD Albín klokana rudokrkého, který se vloni narodil v zámeckém parku v Letohradu, stále čeká na své jméno. Mladou samičku, která se narodila bílá, by měl v červnu pokřtít herec a režisér Jiří Mádl. Otec mláděte byl již dříve přemístěn do jiného soukromého chovu, samec by mohl svému potomkovi ublížit, řekl Zdeněk Tomka, předseda Klubu chovatelů exotického ptactva a radní Letohradu.

„Některé zvíře agresivní je, některé není. Ten náš agresivní byl. Když budeme potřebovat samce kvůli dalším mláďatům, půjčíme si ho,“ uvedl.

Klokani jsou v zámeckém parku od roku 2014. Matkou mláděte je samice Růženka, odsunutý otec se jmenuje Kuba.

O klokany ve výběhu se stará klub chovatelů, radnice zvířata nevlastní. Město klubu na činnost přispívá, letos chce také s pomocí dotace vyměnit střešní krytinu výběhu včetně okapů a svodů, opravit plot, vydláždit přístup a instalovat záložní systému vytápění.

Na klokaní výběh navazují voliéry, kde jsou papoušci z Austrálie a Jižní Ameriky, konkrétně papoušek královský, papoušek červenokřídlý, ara marakána, kakadu růžový, papoušek nádherný a rosela pennantova. Chovy jsou celoročně volně přístupné.

ČTK

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.