Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Roční albín klokana rudokrkého z Hradiště čeká na jméno. Pokřtí ho Mádl

Magazín

  6:00
LETOHRAD - Albín klokana rudokrkého, který se vloni narodil v zámeckém parku v Letohradu, stále čeká na své jméno. Mladou samičku, která se narodila bílá, by měl v červnu pokřtít herec a režisér Jiří Mádl. Otec mláděte byl již dříve přemístěn do jiného soukromého chovu, samec by mohl svému potomkovi ublížit, řekl Zdeněk Tomka, předseda Klubu chovatelů exotického ptactva a radní Letohradu.

Ilustrační snímek foto: Shutterstock

„Některé zvíře agresivní je, některé není. Ten náš agresivní byl. Když budeme potřebovat samce kvůli dalším mláďatům, půjčíme si ho,“ uvedl.

Klokani jsou v zámeckém parku od roku 2014. Matkou mláděte je samice Růženka, odsunutý otec se jmenuje Kuba.

O klokany ve výběhu se stará klub chovatelů, radnice zvířata nevlastní. Město klubu na činnost přispívá, letos chce také s pomocí dotace vyměnit střešní krytinu výběhu včetně okapů a svodů, opravit plot, vydláždit přístup a instalovat záložní systému vytápění.

Na klokaní výběh navazují voliéry, kde jsou papoušci z Austrálie a Jižní Ameriky, konkrétně papoušek královský, papoušek červenokřídlý, ara marakána, kakadu růžový, papoušek nádherný a rosela pennantova. Chovy jsou celoročně volně přístupné.

Autor: