Neděle 11. dubna 2021svátek má Izabela 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Rodiče nadchl Facebook, dceři dali jméno Like

Facebook (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

TEL AVIV Dříve hledali nastávající rodiče v Izraeli inspiraci při vymýšlení jména pro svého potomka v bibli, dnes se mnozí spoléhají spíše na internet. Manželé Lior a Vardit Adlerovi z Hod Hašaronu u Tel Avivu například pojmenovali svou novorozenou dcerku Like - podle ikony "to se mi líbí" na sociální síti Facebook.

"Facebook dnes dělá revoluce," zdůvodnil otec Lior tuto neobvyklou volbu jména v rozhovoru s agenturou DPA. To prý ale vůbec nemusí jeho dceru ovlivnit: "Nechci z ní bezpodmínečně vychovat revolucionářku," připustil.

Jméno Like prý s manželkou vybrali i jako preventivní opatření. Když už budou stejně všichni přátelé a známí klikat na stejnojmennou ikonu, jakmile uvidí první fotografie sladkého miminka, mohou děvčátko logicky rovnou tak pojmenovat. Něco pravdy na tom je: přátelé na Facebooku už klikli na ikonu Like čtyřicetkrát.

A nakonec i sám pyšný novopečený otec říká: "Je to má holčička, moje láska, a líbí se mi".

Nebojí se ale, že dcerka jednou své rodiče bude kvůli tomu jménu proklínat? "Zeptal jsem se jí, ale neodpověděla mi," řekl otec se smíchem.

Mezi svými dvěma staršími sestrami si Like každopádně nebude připadat nijak zvláštně. Pro ně našli rodiče jména ve společném koníčku, vaření. Jedna se jmenuje Dvaš (Med) a druhá Pie (Koláč).

Pět nejoblíbenějších jmen pro novorozené dívky v Izraeli podle statistiky jsou: Noa, Šira, Maja, Tamar a Jael.

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...

R. Pechoušek lidská blbost nezná mezí. 5:29 18.5.2011