Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Ruští celníci natočili bujarý videoklip, Putinovi se však do vkusu netrefili

Magazín

  11:04
MOSKVA - Ruští celníci a celnice z vladivostockého přístavu na východě země se předvedli s tak rozverným silvestrovským klipem, že se stal hitem internetu. Ale dnes si náčelník celníků vysloužil pokárání od samotného premiéra Vladimira Putina. Média už předvídají, že talentovaní provinilci se nejspíše s kariérou celníků mohou rozloučit.

Klip ruských celníků se objevil na Youtube.com

"Sám rád žertuji a směji se, ale taková tvorba patří do domu kultury. Kázeň je nezbytná a v některých jednotkách se musí malinko zvýšit. Víte, o čem mluvím," prohlásil Putin a šéf federální celní služby Andrej Beljaninov přitakal, že si je dobře vědom, o čem je řeč. Ale pokusil se podřízené hájit, že jsou zkrátka všestranně talentovaní.

"Talent je třeba rozvíjet, ale v osobním volnu, a ne v práci. Tam se musí respektovat předpisy a plnit služební povinnosti," utnul debatu Putin. A náčelníkovi nezbylo než poděkovat za kritiku.Premiérův hněv možná není to nejhorší, čemu vtipálci v uniformách teď čelí. Prokuratura již začala vyšetřovat 13 provinilců, kteří se podíleli na natočení "skandálního" videoklipu o sladkém životě na celnici, kde šampaňské teče proudem, tancuje se po stolech a velitel se holí bojovým nožem. Beljaninovův mluvčí již také pohrozil přísnými tresty za "ostudu způsobenou celé celní službě", čili talenty z klipu nejspíše čeká vyhazov z docela dobře honorované služby.

Velitel přístavních celníků, který si v klipu také zahrál, loni vykázal oficiální příjem ve výši 941.226 rublů (asi 580.000 Kč), což víceméně odpovídá platu vicegubernátora kraje. A to je do klipu zamontován i úryvek z populárního snímku, kde filmový celník o sobě říká, že "plat nebere" (čili mu stačí úplatky).

U veřejnosti ale klip ve stylu ruské hudební skupiny BandEros vyvolal nadšení. Prý není ani vyloučeno, že talentované celníky místo šplhání po služebním žebříčku čeká zcela jiná kariéra.

Autoři: ,

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...