Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sázkař si vsadil stovku na bitvu o Senát. Vyhrál 735 177 korun

Magazín

  14:27
PRAHA - Obrovskou radost udělaly výsledky druhého kola senátních voleb šťastnému sázkaři. Vsadil stokorunu na 15 politických soubojů a 5 sportovních utkání a vyhrál přes 735 tisíc korun.

Šťastný sázkař se nemýlil v 15 senátních soubojích (ilustrační foto). foto: Shutterstock

Úspěšný sázkař sestavil svůj tiket tři dny před začátkem voleb. "Politika je můj koníček," uvedl, když si vyzvedával výhru.

Sázkaři si mohli vsadit na všech 27 soubojů o třetinu křesel v horní komoře parlamentu v druhém kole voleb. Přitom jen v devíti soubojích se dalo podle kurzu bookmakerů hovořit o sázce na jasné favority.

Poučen z minulých voleb

Všechny těsné souboje úspěšný sázkař pečlivě prostudoval, nestřílel od boku. A poučen z minulosti tušil, že druhé kolo nejlépe zvládnou zástupci sociální demokracie. "V minulých senátních volbách jsem neodhadl náladu ve společnosti. První kolo, to tehdy také byla oranžová vlna a já si myslel, že ve druhém kole lidé otočí. Nestalo se, takže jsem byl tentokrát velice opatrný se sázkami na kandidáty pravice," vysvětlil osm tipů na senátory z řad ČSSD.

Štěstí se přiklonilo na jeho stranu v souboji na Praze 6, kde Petr Bratský z ODS porazil Bedřicha Moldana, zástupce TOP 09 spolu se Starosty a nezávislými, o pouhých 70 hlasů.

"Nejvíc pyšný jsem ale na odhad, že se senátorem v Ústí nad Labem stane Jaroslav Doubrava. Původně to měl být vyrovnaný souboj, ale na konci už měl mnohem nižší kurs. U ostatních byla moje jistota daleko menší," cenil si majitel vítězného tiketu svého tipu na zástupce sdružení Severočeši.cz.

Výhru 735 177 korun sázkaři ovšem nezajistila pouze politická klání. Dalších pět duelů přibylo z domácích i evropských soutěží v hokeji, fotbale a basketbale.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!