26. října 2010 14:27 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Sázkař si vsadil stovku na bitvu o Senát. Vyhrál 735 177 korun

Šťastný sázkař se nemýlil v 15 senátních soubojích (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šťastný sázkař se nemýlil v 15 senátních soubojích (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Obrovskou radost udělaly výsledky druhého kola senátních voleb šťastnému sázkaři. Vsadil stokorunu na 15 politických soubojů a 5 sportovních utkání a vyhrál přes 735 tisíc korun.

Úspěšný sázkař sestavil svůj tiket tři dny před začátkem voleb. "Politika je můj koníček," uvedl, když si vyzvedával výhru.

Sázkaři si mohli vsadit na všech 27 soubojů o třetinu křesel v horní komoře parlamentu v druhém kole voleb. Přitom jen v devíti soubojích se dalo podle kurzu bookmakerů hovořit o sázce na jasné favority.

Poučen z minulých voleb

Všechny těsné souboje úspěšný sázkař pečlivě prostudoval, nestřílel od boku. A poučen z minulosti tušil, že druhé kolo nejlépe zvládnou zástupci sociální demokracie. "V minulých senátních volbách jsem neodhadl náladu ve společnosti. První kolo, to tehdy také byla oranžová vlna a já si myslel, že ve druhém kole lidé otočí. Nestalo se, takže jsem byl tentokrát velice opatrný se sázkami na kandidáty pravice," vysvětlil osm tipů na senátory z řad ČSSD.

Štěstí se přiklonilo na jeho stranu v souboji na Praze 6, kde Petr Bratský z ODS porazil Bedřicha Moldana, zástupce TOP 09 spolu se Starosty a nezávislými, o pouhých 70 hlasů.

"Nejvíc pyšný jsem ale na odhad, že se senátorem v Ústí nad Labem stane Jaroslav Doubrava. Původně to měl být vyrovnaný souboj, ale na konci už měl mnohem nižší kurs. U ostatních byla moje jistota daleko menší," cenil si majitel vítězného tiketu svého tipu na zástupce sdružení Severočeši.cz.

Výhru 735 177 korun sázkaři ovšem nezajistila pouze politická klání. Dalších pět duelů přibylo z domácích i evropských soutěží v hokeji, fotbale a basketbale.

spaŠárka Pálková
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.