29. května 2009 16:40 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Sedmiletá Američanka řídila džíp, aby přivolala pomoc pro otce

JEEP - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy JEEP - ilustrační foto. | foto: Foto: Petr Hanke

Velkou odvahu projevila sedmiletá Američanka, která sedla za volant otcova džípu ve snaze přivolat tátovi pomoc. Ten byl totiž při nehodě východně od města Clovis z auta vymrštěn, informovaly úřady v Novém Mexiku.

Elizabeth Kazzaová ujela asi pět kilometrů od místa nehody, když si jeden z motoristů povšiml, jak se snaží udržet na silnici havarovaný džíp, a zastavil, aby jí pomohl.


Policisté označili za pozoruhodné, že holčička, s níž jel v autě také tříletý bratr, byla po tak otřesném zážitku schopná ještě řídit. Otec děvčátka, čtyřicetiletý Guillermo Montes, jel příliš rychle a ztratil nad vozem Jeep Cherokee kontrolu. Elizabeth a její bratříček nebyli v autě v okamžiku neštěstí připoutáni.

Děti vyšetřovatelům řekly, že táta jel do Clovisu nakoupit si pivo a při cestě zpátky domů do popíjel. Sourozenci utrpěli menší odřeniny a boule. Montes zemřel přímo na místě nehody.

ČTK, Lidovky.cz

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?