28. prosince 2015 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Za házení podprsenek zmrskat ocasy rejnoků. Prezidenta Srí Lanky popudil koncert

Zpěvák Enrique Iglesias. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvák Enrique Iglesias. | foto: Reuters

COLOMBO Prezident Srí Lanky Maithripala Sirisena v neděli důrazně kritizoval organizátory nedávného 'neslušného' koncertu španělského zpěváka Enriquea Iglesiase v hlavním městě Colombu. Nechal by je prý zmrskat jedovatými ocasy rejnoků, což kdysi býval v této zemi tradiční trest, napsala agentura AFP.

Během koncertu, který se konal 20. prosince, byly podle prezidenta ženy omdlévající před popovou hvězdou zvedány na pódium, aby mohly svůj idol políbit, zatímco jiné házely své spodní prádlo. „Toto neslušné chování je v rozporu s naší kulturou,“ prohlásil šéf státu.

„Neříkám, že by tyto neslušné ženy měly být zmrskány jedovatými ocasy rejnoků, avšak ti, kteří tento koncert zorganizovali, ano,“ dodal Sirisena.

Na Srí Lance byl tento trest v minulosti uplatňován vůči pachatelům těžkých zločinů. Dnes jde ale jen o vyjádření nutnosti mimořádně přísného trestu.

V této konzervativní zemi je projevování důvěrností na veřejnosti, dokonce i u sezdaných párů, přijímáno se značnou nelibostí. Dvojice líbající se v parcích bývají policisty zadržovány.

ČTK