Pátek 6. srpna 2021, svátek má Oldřiška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sibiřské město ‘straší' obří Putin. 3D hologram způsobil poprask na sociálních sítích

Magazín

  6:00
Sibiřské město Tyumen má před svým Olympijským tréninkovým sportovním centrem neobvyklou atrakci. Vchod do stadionu totiž stráží obří hologram ruského prezidenta Vladimíra Putina. Hlava státu je oblečená v kimonu s černým opaskem a měří maximálně 12 metrů. Na místě se ale zobrazí jen majitelům aplikace „Photos with Putin“, kteří si ji pro fotografii s ruským prezidentem musí napřed stáhnout do svého telefonu.

Obří Vladimír Putin v sibiřském Tyumenu. foto: Youtube/Life

Původně se jednalo o jeden z marketingových triků, které mají za cíl propagovat Putina jako kandidáta v rámci jeho ruské prezidentské kampaně. Ruské prezidentské volby se přitom mají odehrát letos v březnu 2018.

Nápad vytvořit hologram Vladimíra Putina patří místnímu obchodníkovi Alexandra Androsova a designéra aplikací Jaroslava Popova. Hologram ruské hlavy státu ze sibiřského města vzbudil velký ohlas i na sociálních sítích.

„Je to nestvůrný duch, co nás straší,“ píše se v jednom z komentářů. V dalším se jeden z uživatelů posmívá tvůrcům hologramu: „Vaše věrnost byla vzata na vědomí.“

3D postava si ale našla i své kritiky. Ti především varují před tím, že její tvůrci Putinovi cíleně budují kult osobnosti. „Vladimír Putin je ale aktivní judista, právě on otevřel naše sportovní centrum v Tyumenu,“ hájí se Popov.

Pokud Vladimír Putin ve volbách zvítězí, bude to jeho čtvrtý a zároveň poslední mandát v roli ruského prezidenta. Skončit by přitom měl – pokud se nezmění tamní ústava - v roce 2024.

Mohlo by vás zajímat