Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Slibte si věčnou lásku na balkoně Romea a Julie

Magazín

  17:58
VERONA - Italská Verona, domov nejproslulejší shakespearovské milenecké dvojice, se snaží nalákat zamilované páry, aby uzavřely sňatek na místě romantického setkání Romea a Julie. Podle tohoto projektu, který se už brzy stane skutečností, budou mít snoubenci možnost vyměnit si slib věrnosti na balkoně, z něhož údajně hrdinka Williama Shakespeara promlouvala ke svému Romeovi.

Balkon, kde se údajně setkali Romeo a Julie v italské Veroně. Teď tam můžete uzavřít sňatek foto: Reprofoto

Podle radního Daniela Polata, který má na starosti turistický ruch, se Verona hodlá stát "svatební metropolí" a konkurovat ostatním oblíbeným místům svatebních ceremoniálů ve světě.

"Chystáme se nabízet celý turistický balíček, jak se to dělá v Las Vegas," řekl Polato místnímu tisku. "Je to způsob, jak využít uměleckého dědictví města ke zvýšení turistického ruchu." Privilegium vstupu do manželství na místě, kde se Romeo v Shakespearově hře dvořil Julii, ale nepřijde levně. Jen samo povolení ke sňatku přijde obyvatele Verony na 600 eur (téměř 16.000 korun), svatbychtivé z okolí na 700, obyvatele zemí Evropské unie na 800 a "neunijní" páry na 1000 eur. A to ve srovnání s 50 eury (asi 1300 korun), které se v Itálii platí za běžnou civilní svatbu.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!