12. srpna 2009 10:21 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Slůně uvízlo ve výkopu, zachraňovali ho buldozerem

Slůně uvízlo v díře na ulici v thajském Rayongu, záchranáři museli k jeho vyproštění použít buldozer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slůně uvízlo v díře na ulici v thajském Rayongu, záchranáři museli k jeho vyproštění použít buldozer. | foto: AP

Vyděšené slůně zaklíněné v díře na ulici. Takový pohled se naskytl obyvatelům thajské provincie Rayong. Mládě slona spadlo do odvodňovacího kanálu. Záchranáři ho vyprošťovali tři hodiny, museli použít i buldozer. Slůněti se nic nestalo a odešlo po svých.
V Thajsku jsou sloni využíváni k přenášení těžkých předmětů, ve východním Rayongu však často provádí turisty džunglí. Majitelé také učí slůňata různé triky, pak je využívají k žebrání. Mláďata jsou k tomuto účelu nejlepší. Mají roztomilé oči a chlupaté hlavy.

Lidovky.cz

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?
Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích prodávají dětská líčidla. V Česku už dokonce najdete i specializované salony, kde dětem udělají manikúru nebo pedikúru. Jak vysvětlit dnešním dětem, že na líčení mají dost času?

Najdete na Lidovky.cz