6. prosince 2010 14:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Sníh je uvěznil v hospodě. Museli tam strávit celých devět dní

Bohatá sněhová nadílka zaskočila i země s mírným klimatem.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohatá sněhová nadílka zaskočila i země s mírným klimatem. | foto: Reuters

LONDÝN Tahle zpráva zní jako sen každého pivaře: Na devět dní zasypal sníh v britské hospodě sedm lidí, kteří se kvůli sněhové vánici a husté bílé peřině nemohli dostat ven. Ovšem uvnitř měli dost jídla, pití, uhlí do kamen a dokonce i postele na přespání, a tak na záchranu ani moc nespěchali, napsal dnes britský tisk.

Pět zaměstnanců a dva hosté uvízli pod sněhem v hostinci Lion Inn v Blakey Ridge v hrabství North Yorkshire už 26. listopadu. Sníh přestal padat v sobotu, kdy se sedm zasypaných mohlo konečně dostat ven.

"Venku byla zima, ale uvnitř jsme měli spoustu uhlí do ohně, což bylo skvělé, a v patře jsou pokoje, kde jsme mohli přespat, a měli jsme spoustu jídla," řekla osmnáctiletá servírka Katie Underwoodová.

A dobré pití zřejmě taky nechybělo. Hostinec Lion Inn nabízí řadu kvalitních světlých ležáků a doporučují ho mimo jiné internetové servery pro znalce pivního moku Good Pub Guide a Good Beer Guide.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!