Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Snoubenci vstoupili do stavu manželského pod hladinou přehrady

Magazín

  17:47
LIBEREC - Červené neoprenové "šaty" zvolila pro svůj dnešní svatební den Michaela Loudová. Obřad se totiž konal na poněkud neobvyklém místě - pod hladinou přehrady v Liberci - Harcově.

Michaela Loudová a Tomáš Sládek byli oddáni 4. září pod hladinou přehrady v Liberci. S nimi se potopil i svědek s prstýnky uloženými ve velké mušli. foto: ČTK

Nevěsta se do vody ponořila podobně jako její ženich Tomáš Sládek s cedulkami s nápisy "Ano", "Ne", "Nevím", "Topím se". S prstýnky uloženými ve velké mušli šel pod hladinu svědek. Oddávající městský zastupitel Ivo Palouš se za svatebčany vydal s českým státním znakem na hrudi obalené potápěčským oblekem. V neoprenu byla ve vodě také úřednice z matriky Dagmar Boháčková.

"Před svatbou jsem měla potápěčský výcvik na koupališti. Při obřadu v přehradě dohlížel na mou bezpečnost instruktor potápění, na neobvyklý obřad jsem se těšila," řekla Boháčková.Michaela Loudová a Tomáš Sládek byli oddáni 4. září pod hladinou přehrady v Liberci. S nimi se potopil i svědek s prstýnky uloženými ve velké mušli.

Při svatbě v Harcově se i s kameramanem potopilo osm lidí. Klesli do hloubky asi dva metry, kde klečeli na gumové plachtě. "V tak zakalené vodě se asi žádná jiná potápěčská svatba nekonala," poznamenal ženich. "Při špatné viditelnosti v přehradě si Tomáš vlastně kupoval zajíce v pytli," uvedla novomanželka. Její svatební úbor se používá k ponorům v chladné či dokonce arktické vodě.

Nevěsta si ho nechala ušít na míru s manžetami a botičkami. Zaplatila za něj 35.000 korun, odolává tlaku vody a dá se ohřívat. Novomanželé si řekli své ano díky vysílačkám na své výstroji a poslouchal je také Palouš.

"Nevěstu znám z tenisu, tak jsem jí na svatbu pod vodou kývnul. Potápěčský kurz jsem si udělal v červnu a pak jsem trénoval v Egyptě," podotkl oddávající. Pod hladinu si s sebou vzal voduvzdornou ceduli s klasickou otázkou "Táži se Vás, slečno nevěsto..." Svatbu sledovaly z břehu přehrady desítky lidí. Pod šedozelenou vodou ale neviděli nic, jen bubliny vycházející z hloubky na hladinu.

Podle svatebčanů šlo v Harcově pravděpodobně o první sňatek v přehradě nebo v jiné přírodní nádrži v Česku. Podle dostupný informací se svatba pod vodou uskutečnila loni na koupališti v Brně a příští týden se v obřadní síň promění bazén v Berouně.

Autor:
Témata: svatba, Liberec, Česko, Egypt, Brno