Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Sny o zubech mohou prozradit nevyspělost nebo změnu ve vztahu

Neklidná noc.

Neklidná noc. foto: Shutterstock

PAŘÍŽ - Nejrůznější sny o zubech jsou dosti rozšířené a traumatizující. Ať už se vám zdá o tom, že jste o zuby přišli, že jsou zkažené, anebo že se vám rozpadávají. Zuby jsou významným indikátorem našeho zdraví, jsou symbolem mládí a vitality.
  6:00

Když se vám zdá, že jste o zuby přišli, není to moc dobré znamení, píše francouzský deník Le Figaro ve své příloze Madame. Tady je několik možných výkladů snů o zubech.

Když se vám zdá, že jste o zuby přišli, je to často známkou jisté ztráty vitality. Nejste ve formě nebo jste znepokojeni. Může to také znamenat, že se necítíte v bezpečí, že máte úzkost, strach a bojíte se učinit významná rozhodnutí. Ztráta zubů ve snu může také znamenat, že jste ve svém životě přišli o něco podstatného. Když je vypadávání zubů provázeno krvácením, znamená to ztrátu někoho blízkého či náhle ukončené přátelství. Když zuby ve snu vypadávají v důsledku poranění nebo pádu, naznačuje to, že jste neuspěli v dosažení cílů, které jste si stanovili.

Pokud jsou vypadávající zuby zkažené, může to znamenat, že se netěšíte příliš dobrému zdraví. K výkladu tohoto druhu snů je nutné přihlížet k aktuální situaci. Ztráta zubů může také naznačovat, že pociťujeteostych či hanbu. Může to ale také znamenat změny, ať už pozitivní či negativní, a nový začátek, který se neobejde bez obtíží. Jste-li ve snu bezzubí, vyjadřuje to vaši neschopnost dosáhnout vytyčených cílů.

Zuby mohou prozradit nevyzrálost

Když máte ve snu zkažené zuby, obvykle se vyděsíte, jestli to tak není i ve skutečnosti. Sny o zkažených zubech vyjadřují znepokojení. Když vám ve snu někdo dává chrup do pořádku, znamená to, že potřebujete pomoc. Přijmete-li ji, pak podvědomě souhlasíte, že na sobě musíte pracovat. Jestliže se zuby lámou, poněvadž jsou příliš křehké, znamená to citovou křehkost. Zkažené zuby vyjadřují neúspěch, situaci, která se zhoršuje a kterou nedokážete zvládnout.

Pokud máte ve snu křivé zuby nebo narostlé tak, že vám brání správně vyslovovat, znamená to, že neumíte dosáhnout toho, aby vám druzí naslouchali či rozuměli, či dokonce že se neodvažujete nějak se vyjádřit.

Žluté zuby jsou známkou starostí a stresu, který narušuje váš klid. Když si ve snu čistíte zuby, tak bojujete o to, abyste se něčemu ubránili. Velmi pěkné či zlaté zuby ve snu ukazují na bohatství, falešné zuby pak znamenají, že jste nedokázali někoho odhadnout.

Snění o mléčných zubech vypovídá o tom, že se na něco necítíte dost zralí, ale že byste takoví chtěli být. Jestliže ale ve snu skřípete zuby, můžete se obávat zklamání v příteli.

Autoři: ,
Témata: Le Figaro

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!