Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Sociální sítě nejsou žádná magie, jen každá funguje trošku jinak, říká autorka knižního bestselleru


Eliška Vyhnánková touží uživatelsky vyzkoušet každou novou sociální síť, o kterou zavadí. Ne náhodou je na ně vyhledávaným expertem | foto: Lenka Požárová

Premium Rozhovor
Praha - Zvídavá Eliška Vyhnánková touží uživatelsky vyzkoušet každou novou sociální síť, o kterou zavadí. Ne náhodou je na ně vyhledávaným expertem. Čím nás fascinuje možnost sdílet emoce s celým světem? Na čem ujíždějí mladí a lze ještě dnes uspět, pokud nejste lapeni do sítí?

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, LinkedIn... To, u čeho ostatní několik hodin denně prokrastinují, má Eliška Vyhnánková v popisu práce. Srozumitelnou i vtipnou formou odkryla na školeních mechanismus sociálních sítí už mnohým. Je konzultantkou i pro firmy, které v této oblasti tápou, a také spoluautorkou knihy Jak na sítě. Ta se během loňského roku stala s více než dvaceti tisíci prodanými výtisky bestsellerem s nominacemi v několika knižních soutěžích.

LN: Jak vlastně sociální sítě definovat?
Už jsem se na to hodně let nedívala, ale kdysi říkala wikipedická definice, že sociální síť je služba, na kterou se zaregistrujete, vytvoříte si tam profil a s tímto profilem jste schopná komunikovat s ostatními, případně s nimi sdílet soubory a ty komentovat. Jenže technologie jsou už velmi vyspělé, takže všechno, kde máte možnost interakce s ostatními, jsou sociální sítě.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor: