27. prosince 2015 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

‚Staré vs nové‘: Jak se vám líbí letošní princezny? Jsou hezčí než Krasomila či Lada

Souboj princezen | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Souboj princezen | foto: Reprofoto

Televize servírují o Vánocích tradičně pohádkovou smršť. Letos se mezi osvědčené klasiky snažily vklínit i čtyři premiérové kusy, v nichž se představily čtyři neokoukané tváře pohádkových princezen. Jak se vám líbí nové dívky s korunkou na hlavě? Mají moderní pohádkové dámy šanci porazit prověřené krasavice?

Televizní pohádkové premiéry ovládla, řečeno sportovní terminologií, 3:1 na body ČT nad Novou. Na Štědrý den se snažila okouzlit diváky veřejnoprávní televize Eva Josefíková v pohádce Korunní princ - mimochodem pustilo si ji přes dva miliony diváků a stala se tak jasnou vítězkou svátečního dne. Boží hod vánoční rozzářila svým úsměvem Eliška Jansová ve Svatojánském věnečku a v sobotu večer se lidem představí v Johančině tajemství Dominika Zeleníková.

Nova nasadila na Štědrý večer v televizní premiéře pohádku Jana Svěráka Tři bratři, která sklízela úspěch na filmovém plátnu - stala se vůbec nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech v roce 2014 a porazila všechny hollywoodské kasovní trháky. Jedinou princeznou, která se v slepenci třech pohádek objeví, byla Šípková Růženka v podání Kateřiny Kosové.

Líbí-nelíbí

Eva Josefíková

Hlasujte

líbí se mi
nelíbí se mi

Vstoupit do hlasování

Vstoupit do hlasování

Vedle novinek samozřejmě televizní programy vyplňují i československé klasiky: Princezna se zlatou hvězdou, Pyšná princezna či Tři oříšky pro Popelku (víme, nejde o princeznu, ale zase jde v mnoha hlasováních o „nejvánočnější“ pohádku). A právě tři výše jmenované vánoční stálice jsme v hlasování „líbí/nelíbí“ postavili proti novým princeznám, které o diváckou přízeň bojovaly v televizi vůbec poprvé.

Lidovky.cz