Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Soud zakázal majiteli vytetovat na poníka logo Rolling Stones

Magazín

  9:17
BERLÍN - Soud v německém Münsteru zakázal majiteli poníka vytetovat na zvíře logo slavné britské skupiny Rolling Stones. Muž prý chtěl takto udělat svého poníka "unikátnějším a krásnějším", soudci však jeho argumentaci neuznali, napsala agentura Reuters.
Poník - ilustrační foto

Poník - ilustrační foto foto: Reprofoto

Své rozhodnutí zdůvodnili poukazem na to, že způsobit bolest zvířeti bez rozumné příčiny je proti zákonu na ochranu zvířat, který navíc výslovně zakazuje tetování teplokrevných obratlovců.

Soud přišel poníkovi na pomoc poté, co mu jeho majitel vyholil místo na zadku a naznačil tam vzorek loga, které zdobí albumy, trička a další memorabilie Rolling Stones.

Zamýšlené tetování podle soudců nemělo plnit funkci identifikační značky, nýbrž spíše posloužit osobním ekonomickým zájmům majitele. Přihláška k živnostenské činnosti, kterou majitel poníka vyplnil, poskytla soudcům podnět k domněnce, že chce vydělávat peníze tetovací službou pro zvířata.

Logo Rolling Stones

Slavné logo britské rockové skupiny Rolling Stones, které zobrazuje jazyk vypláznutý z ironických rtů, vytvořil v roce 1970 John Pasche a kapela ho dosud používá. V roce 2008 koupilo originál výtvarného návrhu loga Rolling Stones londýnské Victoria and Albert Museum, které za něj zaplatilo 92 500 dolarů, tedy v přepočtu přes 1,5 milionu korun.

Autoři: ,