19. listopadu 2010 9:17 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Soud zakázal majiteli vytetovat na poníka logo Rolling Stones

Poník - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poník - ilustrační foto | foto: Reprofoto

BERLÍN Soud v německém Münsteru zakázal majiteli poníka vytetovat na zvíře logo slavné britské skupiny Rolling Stones. Muž prý chtěl takto udělat svého poníka "unikátnějším a krásnějším", soudci však jeho argumentaci neuznali, napsala agentura Reuters.

Své rozhodnutí zdůvodnili poukazem na to, že způsobit bolest zvířeti bez rozumné příčiny je proti zákonu na ochranu zvířat, který navíc výslovně zakazuje tetování teplokrevných obratlovců.

Soud přišel poníkovi na pomoc poté, co mu jeho majitel vyholil místo na zadku a naznačil tam vzorek loga, které zdobí albumy, trička a další memorabilie Rolling Stones.

Zamýšlené tetování podle soudců nemělo plnit funkci identifikační značky, nýbrž spíše posloužit osobním ekonomickým zájmům majitele. Přihláška k živnostenské činnosti, kterou majitel poníka vyplnil, poskytla soudcům podnět k domněnce, že chce vydělávat peníze tetovací službou pro zvířata.

Logo Rolling Stones

Slavné logo britské rockové skupiny Rolling Stones, které zobrazuje jazyk vypláznutý z ironických rtů, vytvořil v roce 1970 John Pasche a kapela ho dosud používá. V roce 2008 koupilo originál výtvarného návrhu loga Rolling Stones londýnské Victoria and Albert Museum, které za něj zaplatilo 92 500 dolarů, tedy v přepočtu přes 1,5 milionu korun.

Lidovky.cz, ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.