Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soutěž jedlíků na Trnkobraní vyhrál nováček z Ostravy. Za hodinu snědl 202 švestkových knedlíků

Magazín

  18:13
VIZOVICE (ZLÍNSKO) - Celkem 202 švestkových knedlíků dokázal v sobotu během jedné hodiny spořádat na Vizovickém Trnkobraní letošní vítěz této populární soutěže, Radim Dvořáček z Ostravy. Za sebou nechal své soupeře s pořádným náskokem několika desítek knedlíků. Loňský vítězný výsledek borec překonal za velkého povzbuzování diváků o čtyři knedlíky.

Vítěz soutěže v pojídání švestkových knedlíků vyhrál Radim Dvořáček. Spořádal jich 202. foto: ČTK

Zatímco jeho protivníci postupně odpadávali, Dvořáček si nechával zcela v klidu přidávat po desítkách. Dvoudenní Vizovické Trnkobraní v sobotu večer vrcholí. Podle pořadatelů je letošní návštěvnost srovnatelná s loňskem, řekla v sobotu za pořadatele Klára Bobková.

Druhé místo v soutěži obsadil Kamil Lhotský, veterán této soutěže, který ovládl řadu předchozích ročníků. Letos do sebe nasoukal 143 švestkových knedlíků, což je o 23 méně než loni. „Na třetím místě skončil Jaromír Rafaj, který spořádal knedlíků 101,“ uvedla Klára Bobková. Klání se letos zúčastnilo devět jedlíků, z toho jedna žena, Markéta Štrucová, která skončila na osmém místě. Dokázala během hodinového limitu sníst 56 knedlíků, doplnili pořadatelé.

O soutěž byl tradičně velký zájem.
Jaromír Rafaj skončil na třetím místě se 101 knedlíky.

Soutěže se letos zúčastnili i další borci, kteří byli k vidění v předchozích ročnících. Když však viděli Dvořáčkův apetit, postupně se vzdávali. Loni soutěž vyhrál Američan Patrick Bertoletti, který snědl během soutěže 198 knedlíků. Je zároveň dosavadním rekordmanem této soutěže, když v roce 2008 dokázal během chvilky zkonzumovat o 35 knedlíků více - na stole po něm zůstalo 233 pecek.

Soutěž v pojídání švestkových knedlíků vyrobených podle originální receptury má na festivalu v areálu likérky Rudolf Jelínek dlouhodobou tradici. Otevřena je široké veřejnosti. Dokladem o zkonzumovaných knedlících jsou pecky, které soutěžící odkládá na talíř. Právě kvůli tomu v propozicích soutěže pořadatelé upozorňují, že se pecky nejí, neboť slouží jako důkaz konzumace. Jako příloha je povolen pouze omastek a cukr. Soutěžící, kteří na startovní čáře začínají se základní porcí 30 knedlíků, mají podle pravidel povoleno cvičit, chodit po podiu i povolit opasek.

Hudební festival Vizovické Trnkobraní začal v pátek a končí v sobotu v noci, patří k hlavním kulturním událostem v létě v regionu. Festival navštěvuje až 20 000 lidí. Kromě koncertů nabízí doprovodný program filmové projekce, divadelní představení, taneční vystoupení folklorních souborů i aktivity pro děti. Tradice festivalu pojmenovaného po švestce (valašsky trnce) sahá do 60. let. S nápadem přišel místní lékárník Miloš Žabka, který se nechal inspirovat mikulovským a znojemským vinobraním. Původní název švestkobraní po domluvě místního ředitele pálenice a zakladatele festivalu se změnil na trnkobraní.

Autor:

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat