Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Sportovní reality show The Jump láme kosti. Zranilo se již sedm účinkujících

USA

  7:10
LONDÝN - Až sedm vážně zraněných účinkujících britské reality show The Jump donutilo producenty tohoto pořadu k přehodnocení bezpečnostních přestupů a přípravy jednotlivých soutěžících. K tomuto kroku přistoupili producenti poté, co jedna ze soutěžících málem ochrnula.

Lyžařský sjezd může být pro neprofesionály nebepečný. Na snímku je rakouská sjezdařka Michaela Kirchgasserová foto: Reuters

Bývalá profesionální gymnastka Beth Tweddleová málem ochrnula poté, co si zlomila dva krční obratle. Nehoda se stala během tréninku sjezdového lyžování, které je jednou z disciplín, kterou účastníci reality show absolují. Tweddleová, která je bronzovou medailistkou na olympiádě v Londýně, byla převezena do nemocnice v Rakousku, kde se podrobila úspěšné operaci. „Nejhorších bylo prvních 48 hodin, měla jsem hrozný strach,“ řekla Tweddleová. Podle jejich rodičů už může pohybovat rukaka i nohama, i když ji působí velké bolesti.

Mezi dalšími zraněnými účinkujícími reality show je i olympijská vítězska v plavání z Pekingu Rebecca Adlingtonová, která si při natáčení první epizody vykloubila rameno. Kvůli zranění musela odstoupit také herečka Tina Hobleyová. Ta má dvakrát zlomenou ruku a vykloubený loket. Zranění vyřadilo ze soutěže také sportovní legendu a vítěze olympijského závodu v běhu na sto metrů Linforda Christieho nebo Sid Owen a Mark Francis.

Eddie „Orel“ Edwards

Britský sportovec, sjezdař a skokan na lyžích. Pro svůj neortodoxní styl se stal miláčkem publika a vysloužil si přezdívku „Orel“. Účastnil se olympiády v Lake Placid i v Calgary, kde skončil beznadějně poslední. I tak se stal držitelem britského národního rekordu.

Podle mluvčího Channel 4, který pořad vysílá, všechny zimní sporty obnáší nějaké riziko. „Náš kanál kvůli tak vysokému počtu zranění požádal o přezkoumání bezpečnostních opatření, aby bylo riziko úrazu co nejmenší,“ dodal.

„Všichni soutěžící jsou si vědomí rizika, které podstupují. Navíc jsou trénováni podle svých možností. Nikdo jim nedovolí skočit, pokud není přesvědčen, že to zvládnou,“ řekl „legendární“ skokan na lyžích Eddie „Orel“ Edwards, který v pořadu působil jako instruktor skoků na lyžích.

„Soutěžící podle mě dostatečně netrénují, vždycky mají čas na kafíčko nebo si jdou lehnout, protože jsou unavení a nevěnují se přípravě tak, jak by měli. Podle mě nesou i oni svůj díl viny,“ dodal Edwards.

V reality show The Jump se snaží herci, baviči, nebo i bývalí sportovci naučit různé typy zimních sportů, ve kterých potom mezi sebou závodí. V soušasnosti běží na Channel 4 už třetí řada této nebezpečné a drsné reality show.

Šílené reality show

Nevěděla jsem, že jsem těhotná/ I didn ́t know I was pregnant - je americká reality show, ve které účinkující nevěděli až do porodu, že jsou těhotné. Ač bizarní, jedná se o šíření osvěty o těhotenství v USA.

Soutěž kajícníků / Penitents Compete - Turecká reality show, ve které se rabín, imám, kněz a mnich snaží obrátit ateisty na svoji víru. Reality show se kvůli imámově zákazu objevit se v televizi nevysílala.

Tahle hra není pro děti/ Gaki no Tsukai - V této soutěži byly účastníkům kladeny otázky. Za každou špatnou odpověď se k obličeji soutěžících přibližovala mužská zadnice. Nebo genitálie.

Člověk versus zvíře / Man vs. Beast - zajímalo vás někdy, jestli šplhá rychlejí člověk nebo opice? To zaměstnance americké televize FOX také.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...