5. ledna 2011 15:33 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Strom ověšený starými botami byl chloubou. Někdo ho však skácel

Obuvnická atrakce. V Nevadě měli topol, na který místní věšeli staré boty. Někdo ho však zkácel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obuvnická atrakce. V Nevadě měli topol, na který místní věšeli staré boty. Někdo ho však zkácel | foto: ČTK

Tenisky, sandály a kozačky. Všechny tyto boty lidé věšeli na dvacetimetrový americký topol nedaleko obce Middlegate u Rena v americkém státě Nevada. Byl zdejší chloubou. Po zásahu neznámých pachatelů však místní o neobvyklou turistickou atrakci přišli. Strom totiž někdo skácel.

V odlehlé části Nevady byl nezvykle ozdobený strom jedním z mála turisticky přitažlivých lákadel. Věšení starých bot byla letitá tradice.

Podle dnešní zprávy místního listu Lahontan Valley News vyvolala zkáza populárního topolu skandál. "Lidi to naštvalo, byla to atraktivní podívaná. Obchod tím utrpí," stěžoval si novinářům místní barman Travis Anderton.

"Nechápu, jak to mohl někdo udělat." Strom stál po desítky let při státní silnici číslo 50, kterou mnozí v Americe označují za nejopuštěnější komunikaci Unie.

Tenisky, kovbojské boty, sandály, kozačky, dřeváky, sněhule, gumáky, dokonce rybářské brodící boty či kolečkové brusle se péčí nevadských obyvatel ocitly na větvích topolu, aby lákaly kolemjedoucí automobily ke krátkému zastavení.

Rok 2010 v obrazech

Podle pamětníků se první pár obuvi ocitl na stromě někdy v 80. letech jako následek hádky dvou novomanželů, kteří nedaleko stanovali. "Vzali se prý v Renu a nevěsta utratila spoustu peněz v kasinu. Ženicha to naštvalo, a tak jí za trest hodil boty vysoko do větví," vzpomíná místní pamětnice Fredda Stevensonová.

"Po čase se pár na místo vrátil, už s dítětem. Jako vzpomínku na rozhádané líbánky pověsili na strom první botičky svého potomka," vysvětluje vznik neobvyklé atrakce Stevensonová.

Vandalové, kteří strom podťali, z místa činu unikli. Policie po nich zatím bezvýsledně pátrá.

Lidovky.cz

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.

Najdete na Lidovky.cz