Toto množství by tak naplnilo téměř 10.000 olympijských plaveckých bazénů. Podle amerických emisních statistik z roku 2006 se rovná roční produkci oxidu uhličitého 2300 Američanů nebo také 660.000 Etiopanů.
Na lety z toho připadá 40.500 tun CO2. Zbývajících 5700 tun vznikne na samotném summitu. K číslům týkajícím se letecké přepravy agentura dospěla na základě dat Sekretariátu Rámcové konvence OSN o změnách klimatu (UNFCCC). Zatížení ovzduší konferencí vypočítala konzultační firma Deloitte.
"Je to mnohem více než při předchozích rozhovorech, protože je tu mnohem více lidí," vysvětlila poradkyně Stine Balslevová. Každý den se podle ní do jednání v Kodani zapojí asi 18.000 lidí.
"Jsou to zatím předběžná čísla, ale očekáváme, že až po skončení konference provedeme konečné výpočty, bude uhlíková stopa přibližně stejná," dodala.
70% emisí pochází z konferenčního sálu
Firma Deloitte do svých kalkulací započítala emise způsobené mimo jiné ubytováním, místní dopravou, elektřinou a topením v konferenčním centru, transportem zboží a službami nebo energií vyprodukovanou počítači, kuchyněmi, kopírkami a tiskárnami. Ubytování se na celkovém množství emisí CO2 podílí podle Deloitte 23 procenty, zatímco doprava sedmi procenty. Sedmdesát procent "kodaňského" podílu prý pochází z aktivit uvnitř konferenčního centra.
"Byli jsme nuceni postavit několik dočasných budov, abychom zajistili místnosti pro delegace, protože množství účastníků je mnohem větší, než se očekávalo," konstatovala Balslevová. "Například americká delegace si objednala prostor, který je pětkrát větší než loni," uvedla pro představu.
Tyto dočasné ubytovny nejsou podle ní dobře zaizolovány a navíc jsou vytápěny petrolejovými kamny, takže značně plýtvají energií. Odborníci očekávali, že až 60 procent účastníků konference bude v Kodani používat hromadnou dopravu. Balslevová však tento odhad považuje za příliš optimistický. Většina energie používané na summitu podle ní pochází z místních uhelných elektráren. Část je z větrných zdrojů.