4. července 2017 14:34 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Trump mluvil před druhým mužem na Měsíci o dobývání vesmíru. Ten se nestačil divit

Astronaut Buzz Aldrin dělá obličeje během Trumpova projevu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Astronaut Buzz Aldrin dělá obličeje během Trumpova projevu. | foto: Lidovky.cz

WASHINGTON Celý rejstřík výrazů od pobavení po zděšení se vystřídal na tváři slavného amerického astronauta Edwina „Buzze“ Aldrina když v pátek naslouchal po boku Donalda Trumpa jeho projevu o významu dobývání vesmíru. Záběry reakcí druhého muže na Měsíci na proslov amerického prezidenta pobavily internet.

Astronaut, který se zúčastnil proslulého letu Apolla 11 v roce 1969, nedokázal skrýt svůj údiv, když Trump u příležitostí obnovení národní rady pro vesmír hovořil například o tom, že USA budou ve vesmíru „opět vést jako nikdy předtím“.

„Jsme národ pionýrů a příští americkou hranicí je vesmír. Nikdy jsme to nedokončili, začali jsme, ale nedokončili, ale teď začínáme zase,“ dodal Trump. Aniž tušil, jakými výrazy sedmaosmdesátiletý Aldrin jeho řeč doprovází, představil ho jako amerického hrdinu.

Šéf Bílého domu pak začal v souvislosti s kosmem hovořit o bezpečnosti a dostal se až k takzvanému Islámskému státu. Aldrin povytáhl obočí a tvářil se pobaveně. S nevěřícným výrazem se pak otočil směrem k Trumpovi, když hlava USA mluvila o tom, že „Amerika bude mít vysoké cíle, neměla tak vysoké cíle dlouhou dobu, ale jako země má opět vysoké cíle“.

Video se rychle šířilo na sociálních sítích a vzbudilo množství peprných komentářů. Jeden uživatel Twitteru napsal, že Aldrinova tvář „představuje tvář nás všech, kdykoli Trump něco říká“.

ČTK