24. června 2010 15:50 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Světelná show v Chicagu. Blesky zasáhly najednou dva mrakodrapy

Bouře na Chicagem. Blesky zasáhly současně dva mrakodrapy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bouře na Chicagem. Blesky zasáhly současně dva mrakodrapy. | foto: ČTK/AP

CHICAGO Tyto snímky obletěly do několika hodin celý svět. Během extrémně silné bouřky nad Chicagem se hned několika fotografům podařilo zachytit blesky, které současně udeřily do nejvyšších mrakodrapů ve městě.

Blesky udeřily současně do mrakodrapů Willis a Trump, které se nacházejí velmi blízko u sebe. Willis je se svými 108 podlažími a výškou 442 metrů nejvyšší budovou města. Postaven byl v roce 1973. Trump je daleko novější stavbou, otevřena byla v roce 2008. Pater má 92 a měří včetně svého hrotu 423 metrů. Když byla stavba mrakodrapu v roce 2001 oznámena, plánovalo se, že by mohla být nejvyšší budovou světa. Ovšem teroristické útoky 11. září tyto plány překazily.

Oba mrakodrapy přestály bouři bez jakýchkoliv škod.

Bouře, která udeřila v noci ze středy na čtvrtek, přerušila na téměř hodinu provoz na mezinárodním letišti O'Hare. Hasiči obdrželi 450 hlášení o nouzových situacích.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz