11. února 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Tančíte rádi? Na festivalu vyzkoušíte různé styly

Břišní tanečnice - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Břišní tanečnice - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Různé taneční styly od samby přes bollywoodský styl po street dance budou zkoušet účastníci festivalu Dance of Love, který v pátek začal v Praze.

Zejména v sobotu a neděli nabídne zájemcům množství lekcí, které se konají v sídle pořádajícího Centra tance v centru Prahy. V sobotu večer se pak v Městské knihovně bude konat galavečer, na kterém vystoupí dvě stovky tanečníků mnoha různých stylů.

Zájemci se mohli přihlásit na lekce flamenka, salsy, samby, rumby, bollywoodského tance či třeba street dance. Lekce trvající hodinu a půl stojí 190 korun, ti, kdo budou vystupovat na galavečeru, mají poloviční slevu. Podle pořadatelů je velkým lákadlem festivalu orientální tanečnice Aziza z Kanady. Povede čtyři semináře a vystoupí jako zlatý hřeb sobotní galashow.

Program budou tvořit taneční čísla skupin vedených lektory Centra tance. Členové skupin jsou převážně účastníci tanečních kurzů, kteří se tanci věnují již několik let a někteří z nich sklízejí i úspěchy na zahraničních soutěžích. Více o festivalu se lze dozvědět na adrese www.danceoflove.cz.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz