Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tatéři opět ozdobí pomeranče. Přijďte si vydražit svůj kousek

Magazín

  17:15
Uvažujete o tetování, ale nechcete motiv přímo na tělo? Přijďte si vydražit tetovaný pomeranč. Tatéři předních českých a slovenských studií vytvoří na citrusech barevné kreslené postavičky v rámci benefiční akce Pohádkový pomeranč. Ta proběhne ve čtvrtek 9. prosince od půl sedmé v pražském klubu Rock café. Peníze z dražby pak poputují do Kojeneckého ústavu Kolín.

Pohádkový pomeranč. Fotky z minulých akcí. foto: Pohádkový pomeranč

S nápadem tetovat pomeranče přišel před pěti lety tatér a grafik Lukáš Poláček se svoji ženou. "Řekli jsem si, že bychom rádi dělali něco pro děti, které nemají rodiče. Sezvali jsme pár kamarádů tatérů a klasickou metodou potetovali pomeranče. Vzhledem k tomu, že je to akce pro české děti, tak českými pohádkovými postavičkami," říká Poláček.

Pohádkový pomeranč. Fotky z minulých akcí.

Benefiční akce Pohádkový pomeranč vznikla aby pomohla dětem, ale i

Pohádkový pomeranč

Benefiční akce Pohádkový pomeranč proběhne ve čtvrtek 9. prosince 2010 v pražském klubu Rock Café.

Akce začíná v 18:30, od 19:00 hraje kapela, samotná dražba pak začne v 22:00.

Vstup je zdarma

pobavila dospělé. Letos se uskuteční již počtvrté, tentokrát v pražském klubu Rock Café. Kromě samotné dražby pomerančů se tu uskuteční koncert kapel Slapdash Rockabilly a Twisted Rod, tombola a soutěže. A jelikož jde o charitu, všichni účinkující vystoupí bez nároku na honorář.

"Je to spíš takový mejdan. Tím, že se tam jdeme pobavit, můžeme pomoci také někomu jinému," vysvětluje Poláček. Získané peníze tentokrát poputují do kojeneckého ústavu v Kolíně. "Vždy vybíráme nějaký nedotovaný kojenecký ústav, který dělá svou práci srdcem. Letos máme vybraný právě ten kolínský," dodává.

Pohádkový pomeranč. Fotky z minulých akcí.

Dražené pomeranče jsou od předních českých a slovenských tatérů. Své umění představí například Lukáš Musil (Musa) z Triba nebo Ondrash Konupčík ze Znojma. Na citrusy opět vykouzlí známé české pohádkové postavičky, jako je Večerníček, Štaflík a Špagetka, Rumcajs a další. Organizátoři ale slibují i překvapení v podobě fotorealistické kresby. Loni to byl například Krakonoš.

Pohádkový pomeranč. Fotky z minulých akcí.

"Pomeranč je vždy je podepsaný, takže každý kousek je originál," doplňuje Poláček, který do Rock Café také přinese i své pohádkové pomeranče. Těch bude na dražbě asi 40 kousků. "Musíme to limitovat. Kdybychom tam měli sto kusů citrusů, dražba by se protáhla na čtyři hodiny a ty lidi to strašně unaví. A jak říkám, je to spíš zábava," dodává.

Tatér Lukáš Poláček během dražby.

Vyvolávací cena pomeranče začíná podle Poláčka obvykle na pětistovce, průměrná cena se pak pohybuje okolo 1500 až 2000 korun za kus. "Předloni jsme dokonce vydražili pomelo za tři a půl tisíce," říká. Pro ty, kteří si nemohou dovolit vydražit pomeranč, organizátoři připravili speciální limetky s nápisem Pohádkový pomeranč. 

Majitelé pohádkového pomeranče rozhodně nemusí mít strach, že by jim dílko nevydrželo. Při správném skladování vydrží i několik let. "Pomeranče používají začínající tatéři, důležité je, že vydrží. Musíte ho jen umístit na suché místo, nejlépe k topení a občas otáčet. Vyschne, trochu ztmavne, ale barvy určitě nevyblednou. Já mám ještě od předloňska schovaný tři kousky," uzavírá Poláček.

Dražba tetovaných pomerančů.

Akce Pohádkový pomeranč má na Facebooku více než 400 fanoušků. Více obrázků a informací najdete ZDE.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!