Pátek 27. listopadu 2020svátek má Xenie 2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Teribear počtvrté rozhýbe Prahu, pomoci znevýhodněným dětem může ode dneška kdokoliv

Firemní tým na startu (archivní záběr) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Firemní tým na startu (archivní záběr) | foto: Kryštof Kalina, Jan Berghauer

PRAHA Již počtvrté startuje v Praze sportovně – charitativní běh na podporu znevýhodněných dětí pod záštitou Nadace Terezy Maxové dětem. Po dobu deseti dní mohou lidé nonstop běhat 1, 5 kilometrů dlouhý okruh na Vítkově. Za každý uběhnutý kilometr od 6. do 15. září podpoří partneři akce předem vybraný projekt částkou 30 korun.

„Akce je pro každého, trasu mohou lidé běžet, ale i jít poklidným tempem,“ uvedla PR manažerka akce Linda Vojancová. Zakázány jsou pouze dopravní prostředky, výjimku tvoří lidé na invalidním vozíku nebo děti v kočárku. Registrovat se stejně jako v minulých ročnících mohou jednotlivci, rodiny či firemní týmy.

Protažení přeh během
Výtěžek loňského běhu Teribear hýbe Prahou

Za snímací čip, který účastníkům měří uběhnuté kilometry, zaplatí zájemci jednorázový poplatek 200 korun. Poté už je na jednotlivcích, kolikrát si na okruh přijdou zaběhat a kolik kol zvládnou. Běh probíhá nonstop, není tak problém vyrazit na trať ani ve dvě hodiny ráno. „V noci je běžců méně, ale někteří vytrvalý běžci opravdu běhají i přes noc, navíc má prázdnější trasu,“ dodala Vojancová.

Projekty, které mohou lidé během podpořit, jsou každoročně zaměřeny na pomoc ohroženým maminkám, rodinám v nouzi, týraným dětem či dětem z dětského domova. Za každý kilometr, který čip běžce zaznamená, věnují partneři akce 30 Kč na konkrétní příběh dle vlastního výběru běžce.

Kromě samotného běhu mohou účastníci vyzkoušet i další nabídkový program. „Každý den je možné zúčastnit se navíc workshopu protahování, masáže nebo tréninky správného běhání, které lidi zajímají nejvíce,“ doplnila Vojancová.

V loňském roce se běhu zúčastnilo 12 000 lidí, nejvytrvalejším běžcem se stal Jiří Juřica, který za 10 dní uběhl 770 kilometrů. Ženskou kategorii pak ovládla Eva Vaidová s 503 kilometry. Celková částka, která se díky jejich pohybu a touze pomáhat vybrala, byla 11 314 320 korun.

Nadace Terezy Maxové vznikla v roce 1997. Snaží se všestranně pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem s cílem umožnit jim zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...