Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Teribear počtvrté rozhýbe Prahu, pomoci znevýhodněným dětem může ode dneška kdokoliv

Magazín

  13:50
PRAHA - Již počtvrté startuje v Praze sportovně – charitativní běh na podporu znevýhodněných dětí pod záštitou Nadace Terezy Maxové dětem. Po dobu deseti dní mohou lidé nonstop běhat 1, 5 kilometrů dlouhý okruh na Vítkově. Za každý uběhnutý kilometr od 6. do 15. září podpoří partneři akce předem vybraný projekt částkou 30 korun.

Firemní tým na startu (archivní záběr) foto: Kryštof Kalina, Jan Berghauer

„Akce je pro každého, trasu mohou lidé běžet, ale i jít poklidným tempem,“ uvedla PR manažerka akce Linda Vojancová. Zakázány jsou pouze dopravní prostředky, výjimku tvoří lidé na invalidním vozíku nebo děti v kočárku. Registrovat se stejně jako v minulých ročnících mohou jednotlivci, rodiny či firemní týmy.

Protažení přeh během
Výtěžek loňského běhu Teribear hýbe Prahou

Za snímací čip, který účastníkům měří uběhnuté kilometry, zaplatí zájemci jednorázový poplatek 200 korun. Poté už je na jednotlivcích, kolikrát si na okruh přijdou zaběhat a kolik kol zvládnou. Běh probíhá nonstop, není tak problém vyrazit na trať ani ve dvě hodiny ráno. „V noci je běžců méně, ale někteří vytrvalý běžci opravdu běhají i přes noc, navíc má prázdnější trasu,“ dodala Vojancová.

Projekty, které mohou lidé během podpořit, jsou každoročně zaměřeny na pomoc ohroženým maminkám, rodinám v nouzi, týraným dětem či dětem z dětského domova. Za každý kilometr, který čip běžce zaznamená, věnují partneři akce 30 Kč na konkrétní příběh dle vlastního výběru běžce.

Nadace Terezy Maxové oslavila dvacet let. Je vděčná a dojetím jí i tekly slzy

Kromě samotného běhu mohou účastníci vyzkoušet i další nabídkový program. „Každý den je možné zúčastnit se navíc workshopu protahování, masáže nebo tréninky správného běhání, které lidi zajímají nejvíce,“ doplnila Vojancová.

V loňském roce se běhu zúčastnilo 12 000 lidí, nejvytrvalejším běžcem se stal Jiří Juřica, který za 10 dní uběhl 770 kilometrů. Ženskou kategorii pak ovládla Eva Vaidová s 503 kilometry. Celková částka, která se díky jejich pohybu a touze pomáhat vybrala, byla 11 314 320 korun.

Nadace Terezy Maxové vznikla v roce 1997. Snaží se všestranně pomáhat znevýhodněným a opuštěným dětem s cílem umožnit jim zdravý a bezpečný život v rodinném prostředí.

Autor: