18. dubna 2008 10:50 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Topolánkovi se vysmál kyperský vyhazovač

Praha/Nikósie Premiér Topolánek zjistil, že není tak mezinárodně proslulý, jak se domníval. Když se během návštěvy Kypru pokusil dostat na diskotéku s argumentem, že je premiér České republiky, dočkal se od vyhazovače jen výsměchu.

K nedorozumění došlo podle informaci kyperských novin v sobotu v noci,  na konci prvního dne premiérovy návštěvy Kypru. 

Premiér Topolánek zašel po oficiálním programu s přáteli na pivo do podniku jménem Corner Pub, uvádí kyperský list Famagusta Gazette.  Když se společnost chtěla přesunout do nočního klubu v centru Nikósie, narazila na nesmlouvavého vyhazovače. Toho nepřesvědčilo ani když Topolánek prozradil svou identitu.

No jasně, že je premiérem České republiky," řekl prý vyhazovač posměšně. Muž zodpovědný za kontrolu vcházejících hostů se zřejmě domníval, že jde o kanadský vtip. Topolánkovi se prý do klubu podařilo dostat až po tom, co zavolal majiteli klubu a ten spor urovnal.

Mluvčí české ambasády incident nekomentovala s tím, že má informace pouze o premiérově oficiálním programu.

Podle kyperského listu Cyprus Mail Topolánek není jedinou celebritou, kterou do klubu nechtěli vpustit. V roce 2002 měli prý při návštěvě Kypru podobné problémy legendární francouzští fotbalisté Zinédine Zidane a Thierry Henry.

Lidovky.cz, ČTK