12. května 2009 15:46 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Toužil po synovi, 35 let se nemyl

Touha po synovi ho donutila se nemýt. Místo toho provádí tzv. ohnivou koupel. (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Touha po synovi ho donutila se nemýt. Místo toho provádí tzv. ohnivou koupel. (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

DILLÍ Touha jistého indického muže po synovi dosáhla takové síly, že se 35 let nemyl. Kailaš Singh mytí ve vodě a čištění zubů nahradil takzvanou ohnivou koupelí, při které každý večer stojí na jedné noze u hořící hranice, kouří marihuanu a pronáší modlitby.

Třiašedesátiletý Singh je otcem sedmi dcer a tvrdí, že ohnivá koupel je stejně účinná jako koupel ve vodě. "Oheň spálí všechny bakterie a infekce v těle," říká. Střídá na sobě jen dvě trička a tvrdí, že svůj zvláštní zvyk praktikuje "ve státním zájmu". "Nepřestanu s tím, dokud neskončí všechny problémy, které tuto zemi sužují," tvrdí. Napsal o tom indický deník Hindustan Times.

Ostatní obyvatelé jeho vesnice na východě Indie ale podotýkají, že Singh se nemyje, protože mu to poradil věštec jako nejlepší způsob, jak zařídit, aby se mu pod sedmi dcerách konečně narodil syn.

Nejednou způsobil Singhovi jeho zvyk problémy jak v osobním, tak v profesním životě. Svou rodinu před několika lety rozzuřil, když se odmítl zúčastnit tradiční očistné koupele v řece Ganze, která je součástí hinduistického svátku. Musel také zavřít svůj obchůdek s potravinami, protože u něho zákazníci přestali nakupovat kvůli jeho "nezdravému vzezření". O ženě, se kterou by měl Singh počít další dítě, se list nezmiňuje.

ČTK, Lidovky.cz