19. září 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Traktorem přejel šest divočáků na poli, hrozí mu pět let

Traktor. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Traktor. | foto: Lidové noviny

DUBÁ (ČESKOLIPSKO) Při vyhánění divočáků z pole přejel jednapadesátiletý cizinec traktorem šest zvířat v obci Horní Heřmánky nedaleko Dubé na Českolipsku.

Uhynulá prasata nepředal myslivcům, ale rozporcoval a maso uložil do svého mrazáku. Za to mu hrozí až pět let vězení. O nezvyklém případu informovala mluvčí policie Ivana Baláková.

Škoda skoro sto tisíc

Myslivci vyčíslili škodu na 98 100 korun. Cizinec později policistům při výslechu tvrdil, že zvířata nechtěl zabít, jen vyhnat ze své zemědělské půdy. "Opakovaně mu na pole chodila mlsat kukuřici," uvedla Baláková.

Za zabití tří dospělých jedinců a tří selat by mu obvinění z trestného činu nehrozilo. Podle zákona je ale měl předat myslivcům, což však neudělal. "Usmrcená prasata naložil do svého vozidla a odvezl si je domů, kde jejich maso zpracoval a uložil do mrazáku," dodala Baláková.

Divočáky přejel cizinec v květnu, usnesení o zahájení trestního stíhání si převzal na začátku tohoto týdne.

Lidovky.cz, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?