Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Třetí člověk přežil pád do Niagarských vodopádů

Magazín

  19:26
OTTAWA - Neznámý muž přežil pád Niagarskými vodopády na rozhraní Kanady a USA. Stal se tak zatím třetím člověkem, o němž se ví, že takový kousek přežil. Napsala to agentura AFP s odvoláním na kanadskou policii. Záchranáři poté hazardéra "vyfoukali" na břeh.

Niagarské vodopády foto: ČTK

Ve středu odpoledne zahlédl jeden turista asi 30letého muže, jak přelézá ohrazení a skáče těsně nad vodopády do řeky Niagary. O několik okamžiků později jej světoznámý vodopád pohltil v části zvané Podkova na kanadské straně hranice.

Muž, který přežil 'jízdu' skrze Niagarské vodopády

Muž se ale dole z vírů ledové vody opět vynořil a plaval
dál. Kanadský záchranný tým se jej pokusil z vody vytáhnout, muž však odmítl a plaval dál po proudu. Pilot záchranné helikoptéry pak použil vzdušný vír od vrtule svého stroje, aby ve spolupráci s říčními proudy muže "dofoukal" ke břehu. Tam jej vysíleného záchranáři vytáhli na břeh.

Skokan byl hospitalizován s lehčím zraněním na hlavě a se značným podchlazením: v ledové vodě strávil 45 minut.
"Pokud víme, je to teprve třetí člověk, který bez ochrany přežil skok do Niagarských vodopádů," řekl kanadské televizi CTV šéf policie v niagarském parku Douglas Kane. "Předchozí takový případ se stal v říjnu 2003, kdy do vodopádů skočil turista ve zjevné snaze o sebevraždu. Ta mu ale nevyšla," dodal Kane.

Záchranáři vytahují muže z vody.

Motivy nynějšího skokana zatím nejsou známé. Slavné Niagarské vodopády vysoké asi 50 metrů tvoří tři části. První a nejimpozantnější je takzvaná Podkova, druhá se jmenuje Americké vodopády a třetí, nejmenší, má poetický název Závoj nevěsty. Vodopády protéká řeka Niagara spojující jezera Ontario a Erie, má vydatnost milion litrů vody za vteřinu.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat