Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Třetí člověk přežil pád do Niagarských vodopádů

Magazín

  19:26
OTTAWA - Neznámý muž přežil pád Niagarskými vodopády na rozhraní Kanady a USA. Stal se tak zatím třetím člověkem, o němž se ví, že takový kousek přežil. Napsala to agentura AFP s odvoláním na kanadskou policii. Záchranáři poté hazardéra "vyfoukali" na břeh.

Niagarské vodopády foto: ČTK

Ve středu odpoledne zahlédl jeden turista asi 30letého muže, jak přelézá ohrazení a skáče těsně nad vodopády do řeky Niagary. O několik okamžiků později jej světoznámý vodopád pohltil v části zvané Podkova na kanadské straně hranice.

Muž, který přežil 'jízdu' skrze Niagarské vodopády

Muž se ale dole z vírů ledové vody opět vynořil a plaval
dál. Kanadský záchranný tým se jej pokusil z vody vytáhnout, muž však odmítl a plaval dál po proudu. Pilot záchranné helikoptéry pak použil vzdušný vír od vrtule svého stroje, aby ve spolupráci s říčními proudy muže "dofoukal" ke břehu. Tam jej vysíleného záchranáři vytáhli na břeh.

Skokan byl hospitalizován s lehčím zraněním na hlavě a se značným podchlazením: v ledové vodě strávil 45 minut.
"Pokud víme, je to teprve třetí člověk, který bez ochrany přežil skok do Niagarských vodopádů," řekl kanadské televizi CTV šéf policie v niagarském parku Douglas Kane. "Předchozí takový případ se stal v říjnu 2003, kdy do vodopádů skočil turista ve zjevné snaze o sebevraždu. Ta mu ale nevyšla," dodal Kane.

Záchranáři vytahují muže z vody.

Motivy nynějšího skokana zatím nejsou známé. Slavné Niagarské vodopády vysoké asi 50 metrů tvoří tři části. První a nejimpozantnější je takzvaná Podkova, druhá se jmenuje Americké vodopády a třetí, nejmenší, má poetický název Závoj nevěsty. Vodopády protéká řeka Niagara spojující jezera Ontario a Erie, má vydatnost milion litrů vody za vteřinu.

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...