9. listopadu 2011 12:38 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Třetina Jihoafričanů je celý víkend opilá

Víkendová party - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Víkendová party - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRETORIA Více než třetina Jihoafričanů pije od pátku do pondělí ráno a je opilá celý víkend. Konstatují to výsledky výzkumu, jehož výsledky zveřejnil jihoafrický úřad pro drogy (Central Drug Authority, CDA).

"Pokud by se uspořádal světový šampionát opilců, Jihoafrická republika by nemusela vůbec trénovat... V pondělí ráno navíc existuje šance, že deset procent lidí za volantem je ještě pod vlivem alkoholu," řekl ironicky Ray Eberlein, pracovník CDA.

Podle Světové zdravotnické organizace je Jihoafrická republika na 52. místě konzumace alkoholu s průměrem 7,81 litru čistého alkoholu na osobu starší 15 let (světový průměr je 6,13 litru).

ČTĚTE TAKÉ:

CDA však zjistila, že Jihoafričané patří mezi deset největších spotřebitelů alkoholu na světě. Na základě výzkumu, který byl proveden od června 2010 do března 2011 a jehož se zúčastnilo na 200 000 osob, konstatovala roční průměrnou spotřebu 20,1 litru čistého alkoholu. To odpovídá asi 196 balením piva po šesti kusech, nebo 220 lahvím vína, anebo také 666 balení čirokového piva (druh trávy).

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!