Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Třetina Jihoafričanů je celý víkend opilá

Magazín

  12:38
PRETORIA - Více než třetina Jihoafričanů pije od pátku do pondělí ráno a je opilá celý víkend. Konstatují to výsledky výzkumu, jehož výsledky zveřejnil jihoafrický úřad pro drogy (Central Drug Authority, CDA).
Víkendová party - ilustrační foto

Víkendová party - ilustrační foto foto: Shutterstock

"Pokud by se uspořádal světový šampionát opilců, Jihoafrická republika by nemusela vůbec trénovat... V pondělí ráno navíc existuje šance, že deset procent lidí za volantem je ještě pod vlivem alkoholu," řekl ironicky Ray Eberlein, pracovník CDA.

Podle Světové zdravotnické organizace je Jihoafrická republika na 52. místě konzumace alkoholu s průměrem 7,81 litru čistého alkoholu na osobu starší 15 let (světový průměr je 6,13 litru).

ČTĚTE TAKÉ:

CDA však zjistila, že Jihoafričané patří mezi deset největších spotřebitelů alkoholu na světě. Na základě výzkumu, který byl proveden od června 2010 do března 2011 a jehož se zúčastnilo na 200 000 osob, konstatovala roční průměrnou spotřebu 20,1 litru čistého alkoholu. To odpovídá asi 196 balením piva po šesti kusech, nebo 220 lahvím vína, anebo také 666 balení čirokového piva (druh trávy).

Autoři: ,

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...