Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Turecké vládě se nelíbí Medvídek Pú

Magazín

  9:34
ANKARA - Islámem silně ovlivněná turecká vláda zakázala vysílat kreslený film Medvídek Pú ve státní televizi TRT. Důvodem je to, že se ve filmu často vyskytuje Prasátko, věrný kamarád slavného medvěda. Muslimové považují prasata za nečistá zvířata.

Medvídek Pú foto: Disney

Nejdříve chtěla televize scény s Prasátkem vystříhat, ale protože se ve filmu objevovalo moc často, nebylo to technicky možné. Proto byl z programu stažen celý film.

Vedení televize TRT stáhlo i další kreslené filmy, ve kterých vystupují prasečí hrdinové. Na jiných kanálech se filmy o medvídkovi Pú nadále vysílají, běžně jsou k dostání rovněž ve videoprodejnách.

Turecko, kde se 90 procent obyvatel hlásí k islámu, má náboženství přísně oddělené od státu. Stoupenci sekulárního státu se obávají, že současný premiér Recep Tayyip Erdogan a jeho vládní Strana spravedlnosti a rozvoje (AKP) se snaží odluku zrušit.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat