7. července 2011 10:34 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Turistka uvízla v horské průrvě. Našli ji za 18 dní

Osmačtyřicetiletá Mary Anne Goossensová byla nalezena ve skále nedaleko pramene, který ji zachránil život. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Osmačtyřicetiletá Mary Anne Goossensová byla nalezena ve skále nedaleko pramene, který ji zachránil život. |

MADRID Skupina horolezců našla v horách na jihu Španělska nizozemskou turistku, která před 18 dny spadla do průrvy a zůstala na místě zaklíněna. Zachránila ji voda z blízkého pramene.

Osmačtyřicetiletá Mary Anne Goossensová byla nalezena ve skále nedaleko pramene řeky Chillar blízko Nerja dnes brzy ráno.

Podle informací mluvčího civilní stráže Hectora Ortegy nebyla zraněná. S sebou měla původně ale jen trochu jídla, a vypadala tedy podle horolezců, kteří ji nalezli, vyčerpaně. Zachránila ji však voda z blízkého pramene.

Osmačtyřicetiletá Mary Anne Goossensová byla nalezena ve skále nedaleko pramene, který ji zachránil život.

Horolezci ji podle informací španělské policie nebyli schopni zachránit, ale přivolali horskou službu. Nálezci turistce na místě nechali jídlo a oblečení a následně upozornili místní záchrannou službu. Podle Ortegy byl na místo vyslán záchranný tým.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz