Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V britské obdobě StarDance si zatančí vozíčkáři s celebritami

Magazín

  13:55
Britská televize BBC3 připravuje nový soutěžní pořad, v němž si zatančí známé osobnosti s vozíčkáři. Vítězná dvojice bude Británii reprezentovat na evropském šampionátu tanečníků na invalidních vozících.
Vozíčkář - ilustrační foto.

Vozíčkář - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Zatímco v původní verzi pořadu Strictly Come Dancing, jehož českou obdobu pod názvem StarDance úspěšně ve třech řadách vysílala Česká televize, vytvořily páry slavné osobnosti s tanečními profesionály, v novém pořadu budou dvojice čistě amatérské a profesionální budou mít pouze trenéry.

Mezi osobnostmi, které vozíčkáře provedou po parketu, bude kupříkladu několikanásobný plavecký mistr světa Mark Foster, zpěvačka Heather Smallová, kterou proslavilo působení ve skupině M-People, herečka, moderátorka či hráč rugby, píše list lThe
Daily Telegraph.

"Je to pro nás skutečně důležitý projekt. Tato série bude překvapivá, zábavná a okouzlující," řekl Danny Cohen z televize BBC3 o pořadu, který byl předběžně nazván Strictly Come Dancing On Wheels.

Páry budou mít pět týdnů na to, aby zvládly všechny tance od čača  po paso doble. Každý týden pak porota rozhodne o tom, kdo postoupí do dalšího kola.

Vítězná dvojice bude reprezentovat Británii na evropském šampionátu tanečníků na invalidních vozících v říjnu v Izraeli.

Autoři: ,

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...