22. června 2009 13:55 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V britské obdobě StarDance si zatančí vozíčkáři s celebritami

Vozíčkář - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vozíčkář - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Britská televize BBC3 připravuje nový soutěžní pořad, v němž si zatančí známé osobnosti s vozíčkáři. Vítězná dvojice bude Británii reprezentovat na evropském šampionátu tanečníků na invalidních vozících.

Zatímco v původní verzi pořadu Strictly Come Dancing, jehož českou obdobu pod názvem StarDance úspěšně ve třech řadách vysílala Česká televize, vytvořily páry slavné osobnosti s tanečními profesionály, v novém pořadu budou dvojice čistě amatérské a profesionální budou mít pouze trenéry.

Mezi osobnostmi, které vozíčkáře provedou po parketu, bude kupříkladu několikanásobný plavecký mistr světa Mark Foster, zpěvačka Heather Smallová, kterou proslavilo působení ve skupině M-People, herečka, moderátorka či hráč rugby, píše list lThe
Daily Telegraph.

"Je to pro nás skutečně důležitý projekt. Tato série bude překvapivá, zábavná a okouzlující," řekl Danny Cohen z televize BBC3 o pořadu, který byl předběžně nazván Strictly Come Dancing On Wheels.

Páry budou mít pět týdnů na to, aby zvládly všechny tance od čača  po paso doble. Každý týden pak porota rozhodne o tom, kdo postoupí do dalšího kola.

Vítězná dvojice bude reprezentovat Británii na evropském šampionátu tanečníků na invalidních vozících v říjnu v Izraeli.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz