Sobota 8. května 2021Den vítězství 1 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Gruzii mají školku ve starém letadle. Děti jsou nadšené

Dětský koutek - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dětský koutek - ilustrační foto. | foto: ČTK

TBILISI S originální myšlenkou na zřízení mateřské školky přitažlivé pro děti přišel jeden gruzínský profesor. Vybudoval ji v trupu starého letadla, kde si děti mohou hrát na piloty.

Profesor Gari Šapidze z města Rustavi na jihovýchodě Gruzie koupil od gruzínské letecké společnosti starý, ale ještě funkční Jak-42 ze sovětské doby a jeho interiér změnil na školku. Dodal tam školní zařízení, hry a hračky, ale k velké radosti dětí nechal nedotčený kokpit.

PODÍVEJTE SE:

"Myšlenkou bylo vytvořit školku, kam budou děti rády chodit," řekl Šapidze, který zařízení spravuje. "Děti mají často potíže s adaptací na školky a jesle, na nové prostředí.

Rozhodli jsme se jim pomoci a vytvořit pro ně zábavné prostředí," vysvětlil. V kokpitu je kolem 1500 tlačítek, s nimiž si může hrát 15 dětí a mohou si představovat, že jsou piloti.

"Děti chodí do školky s radostí a pláčou, když musejí jít domů. Jsou tady šťastné," dodal. Rodiče platí na dítě měsíčně v přepočtu přes 1750 korun, tedy dvojnásobek toho, co by platili ve státní mateřské školce.

,

Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže
SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže

Toužíte po krásném tělu do plavek, ale nevíte, jak a kde s hubnutím začít? Zapojte se do soutěže s Fitshakerem o prémiové členství a cvičební diář.