25. května 2009 14:15 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Japonsku nabízí hrůzostrašný zážitek na toaletě

V Japonsku je k mání toaletní papír s hororovým příběhem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Japonsku je k mání toaletní papír s hororovým příběhem. | foto: ČTK

V Japonsku, kde se má tradičně za to, že na záchodě se skrývají duchové, vznikl nový literární počin - hororový příběh natištěný na toaletním papíře. Na každé roličce je několik kopií novely o devíti kapitolách, kterou napsal japonský spisovatel Kodži Suzuki. Ten je také autorem známého hororového románu Kruh, který byl zfilmován v Japonsku i v Hollywoodu.

Novátorské dílko Drop, které lze nalézt na veřejném záchodku, zabírá asi 90 centimetrů toaletního papíru a podle výrobce, firmy Hayashi Paper, ho lze přelouskat za pouhých pár minut.

Nezvyklý toaleťák, který se prodává za 210 jenů (asi 42 korun) za kus, propaguje společnost jako "hrůzostrašný zážitek na toaletě".

Záchody v Japonsku bývaly kvůli víře v nadpřirozené síly tradičně ukrývány v temných rozích domu. Rodiče strašívali děti, že je do temné díry může stáhnout chlupatá paže.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz