16. května 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Karlových Varech znovu honili falešného vrchního

V Karlových Varech se sešli příznivci geocachingu. Oblečení přišli ve stylu filmu Vrchní, prchni! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Karlových Varech se sešli příznivci geocachingu. Oblečení přišli ve stylu filmu Vrchní, prchni! | foto: Miroslav HoblíkLidové noviny

KARLOVY VARY Vrchní, prchni! Po třiceti letech znovu v Karlových Varech chytali falešného vrchního. Příznivci geocachingu, tedy fanoušci GPS navigací, se sešli na karlovarské kolonádě – pánové s motýlky a v bílých košilích, dámy v tmavých sukních a bílých halenkách.

V Karlových Varech se sešli příznivci geocachingu. Oblečení přišli ve stylu filmu Vrchní, prchni!

Zlatou horečku knihkupce Dalibora Vrány, který si vydělával jako falešný vrchní, ukončili ve filmu Vrchní, prchni! rozezlení číšníci v ulicích Karlových Varů. Na 80 fanoušků geocachingu se v sobotu odpoledne sešlo v lázeňském městě, aby zavzpomínali na legendární český film a stejně jako herec Josef Abrhám se proběhli lázeňskými ulicemi.

V Karlových Varech se sešli příznivci geocachingu. Oblečení přišli ve stylu filmu Vrchní, prchni!

Běh v sobotu vystartoval za pokřikování "falešný vrchní" na lázeňské kolonádě. Za nechápavého potlesku recesisty podporovali i přihlížející Rusové.

Příznivci GPS navigací se baví tím, že na zajímavá místa ukrývají boxy s různými předměty. Souřadnice, kde se boxy ukrývají, pak vyvěsí na internetu a ostatní je mohou hledat. Když krabičku najdou, věc si vezmou a místo ní tam nechají něco jiného. Geocaching má tisíce příznivců po celém světě. Krabičky můžete najít v Praze, v Dublinu nebo třeba v Sofii.  

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz