20. května 2016 6:45 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Madridu ukradli za bílého dne trikem šperk za osm milionů

Diamantový naušnice italské herečky Giny Lollobrigidy, který se bude dražit v Londýnké aukční síni Sothebys  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diamantový naušnice italské herečky Giny Lollobrigidy, který se bude dražit v Londýnké aukční síni Sothebys | foto: Reuters

MADRID V centru Madridu ukradli za bílého dne z klenotnictví diamantový šperk v hodnotě asi 300 000 eur (zhruba 8,1 milionu korun). Informoval o to dnes španělský list El Mundo. Krádež se stala v pondělí hodinu po poledni v klenotnictví Cartier v madridské čtvrti Salamanca.

Vzácný šperk, který je velmi exkluzivní a zloději ho budou podle expertů jen těžko prodávat, zmizel takřka před očima prodavače.

Dobře oblečený pár asi padesátiletých osob marockého původu vešel do klenotnictví na rohu rušných ulic a nechal si ukázat několik šperků. Žena požádala o diamantové náušnice. Prodavač jich několik ukázal a pár, aniž by cokoli koupil, odešel. Až poté v obchodě zjistili, že jedna z diamantových náušnic chybí.

Policie má záznamy z bezpečnostních kamer a o krádeži již byla informována starožitnictví a další obchody, ve kterých by se zloději mohli pokusit svou kořist prodat.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz