Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

V Melbourne byla vydražena Jacksonova třpytivá rukavice

Magazín

  14:41
MELBOURNE - Třpytivá rukavice, kterou americký zpěvák Michael Jackson před více než deseti lety hodil mezi své australské fanoušky, byla vydražena v přepočtu za 874.000 korun. Částka skoro dvakrát převýšila očekávanou cenu.

V Melbourne byla vydražena Jacksonova třpytivá rukavice. foto: ČTK

Jednu z rukavic, které si nedávno zesnulý "král pop" navlékal při koncertech, vydražil Warwick Stone pro hotel a kasino Hard Rock v Las Vegas, když "přebil" nabídky dalších pěti dražitelů. Uvedla to mluvčí aukčního domu Bonhams and Goodman v Melbourne Charlotte Stanesová.

"Jsme velmi spokojeni s výsledkem (aukce)," uvedla mluvčí, podle níž aukční dům předpokládal, že se Jacksonova rukavice prodá za 30.000 australských dolarů, tedy asi 455.000 korun.

Jackson navštívil Austrálii v roce 1996 v rámci svého světového turné HIStory. V Sydney se zúčastnil australské premiéry filmového muzikálu režiséra Stana Winstona Ghosts, v němž si Jackson zahrál hned několik rolí. Na konci promítání hodil rukavici do publika.

Další třpytivá rukavice, kterou měl Jackson na ruce, když v roce 1983 poprvé předvedl svou slavnou "měsíční chůzi" (moonwalk), bude na prodej na podzim v New Yorku.

Michael Jackson zemřel 25. června v nedožitých 51 letech na selhání srdce po předávkování léky. Ačkoli v posledních letech příliš nevystupoval na veřejnosti a jeho soukromý život provázely skandály, zejména co se týkalo jeho vztahu k dětem, patřil Jackson ke komerčně nejúspěšnějším umělcům. kš šeb

Autor: