Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Melbourne byla vydražena Jacksonova třpytivá rukavice

Magazín

  14:41
MELBOURNE - Třpytivá rukavice, kterou americký zpěvák Michael Jackson před více než deseti lety hodil mezi své australské fanoušky, byla vydražena v přepočtu za 874.000 korun. Částka skoro dvakrát převýšila očekávanou cenu.

V Melbourne byla vydražena Jacksonova třpytivá rukavice. foto: ČTK

Jednu z rukavic, které si nedávno zesnulý "král pop" navlékal při koncertech, vydražil Warwick Stone pro hotel a kasino Hard Rock v Las Vegas, když "přebil" nabídky dalších pěti dražitelů. Uvedla to mluvčí aukčního domu Bonhams and Goodman v Melbourne Charlotte Stanesová.

"Jsme velmi spokojeni s výsledkem (aukce)," uvedla mluvčí, podle níž aukční dům předpokládal, že se Jacksonova rukavice prodá za 30.000 australských dolarů, tedy asi 455.000 korun.

Jackson navštívil Austrálii v roce 1996 v rámci svého světového turné HIStory. V Sydney se zúčastnil australské premiéry filmového muzikálu režiséra Stana Winstona Ghosts, v němž si Jackson zahrál hned několik rolí. Na konci promítání hodil rukavici do publika.

Další třpytivá rukavice, kterou měl Jackson na ruce, když v roce 1983 poprvé předvedl svou slavnou "měsíční chůzi" (moonwalk), bude na prodej na podzim v New Yorku.

Michael Jackson zemřel 25. června v nedožitých 51 letech na selhání srdce po předávkování léky. Ačkoli v posledních letech příliš nevystupoval na veřejnosti a jeho soukromý život provázely skandály, zejména co se týkalo jeho vztahu k dětem, patřil Jackson ke komerčně nejúspěšnějším umělcům. kš šeb

Autor:

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat