9. června 2016 6:36 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

V Paříži se po rekonstrukci znovu otevřel slavný hotel Ritz

V Paříži se po rekonstrukci znovu otevřel slavný hotel Ritz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Paříži se po rekonstrukci znovu otevřel slavný hotel Ritz | foto: Shutterstock

Po čtyřleté rekonstrukci a lednovém požáru se dnes znovu otevřel slavný pařížský hotel Ritz. Při obnově hotelu, jenž návrhářka Coco Chanel kdysi nazývala svým domovem a kde žil čtyři roky spisovatel Ernest Hemingway, byl podle francouzského tisku zachován původní duch stavby z roku 1898. Nové vzezření dostaly všechny pokoje, apartmány i koupelny.

Hotel na náměstí Vendôme, kde se nacházejí ty nejluxusnější butiky a klenotnictví, dostal nový dvůr se zatahovací střechou i nový relaxační areál. Legendární bar Hemingway zůstal téměř beze změn. Rekonstrukce stála v přepočtu deset miliard korun.

K podzemnímu parkovišti se hosté od nynějška dostanou soukromým tunelem. Vedení Ritzu si od tohoto kroku slibuje, že tunel odradí bulvární fotografy od postávání před hotelem. Právě v Ritzu strávila v roce 1997 svůj poslední večer britská princezna Diana, kterou zde pronásledovali novináři a která poté zahynula i s partnerem při automobilové nehodě v pařížském silničním tunelu.

Hotel, jenž vlastní egyptský miliardář Mohammed Al-Fayed, otec někdejšího Dianina přítele, byl donucen přistoupit k rekonstrukci, aby Ritz opět vyhovoval nejvyšší kategorii hotelů nazvané „palace“. V Paříži je takových hotelů nyní osm, například Le Bristol, Mandarin Oriental a Le Royal Monceau.

U příležitosti otevření hotelu vznikl krátký reklamní film. Natočila ho americká režisérka Zoe Cassavetesová a hrají v něm francouzská herečka Ana Girardotová a španělský model a herec Andrés Velencoso.

ČTK
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!