Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V USA zemřel nejstarší pes na světě, dožil se 147 psích let

USA

  8:54
NEW YORK - Ve Spojených státech zemřel nejstarší pes na světě podle Guinnessovy knihy rekordů. Fenka Chanel se dožila úctyhodných 21 lidských čili 147 psích let.

Zemřel nejstarší pes na světě, fenka Chanel foto: ČTK

Hrubosrstá jezevčice zemřela podle agentury AP v pátek přirozeně v domě majitelů ve vesnici Port Jefferson Station, která leží na newyorském ostrově Long Island.

Do Guinnessovy knihy rekordů se dostala letos v květnu u příležitosti svých 21. narozenin. Přihlásil ji její majitel Karl Shaughnessy poté, co zjistil, že "guinnessovka" hledá nejstaršího psa. Jistá firma vyrábějící potravu pro psy pro ni tehdy uspořádala party v psích lázních na Manhattanu.

Chanel nosila sluneční brýle a jedla čokoládu
Chanel byla podle Denice Shaughnessyová elegantní stejně jako legendární módní návrhářka, jejímž jménem se pyšnila. Nosila tmavé brýle kvůli šedému zákalu, kterým trpěla v pozdějším věku, a svetříky, protože byla citlivá na zimu.

Manželé Shaughnessyovi si ji vzali z útulku, když Chanel bylo šest měsíců. Devět let s nimi strávila i v Německu, kde se podle majitelky stala šampionkou v kradení másla z kuchyňské linky a jeho schovávání za gaučem v obýváku. Milovala prý také čokoládu, která je jinak považována pro psy za jedovatou.

"Jednou dokonce snědla celý pytlík Reeseových čokoládových tyčinek a vidíte, byla tady 21 let," zavzpomínala na svého miláčka paní Shaughnessyová.

Vedle sladkostí jedla také doma vařené kuře se psím žrádlem a každý den cvičila. Za svůj dlouhý věk prý ale vděčila bohu. "Psi jsou boží andělé seslaní sem, aby na nás dohlíželi," je přesvědčena Shaughnessyová.

Na uvolněný trůn nejstaršího psa na světě si nyní brousí drápky teriér Max z Louisiany. Podle jeho majitelky Janelle Derouenové oslavil 9. srpna už 26. lidské narozeniny. Pracovníci Guinnessovy knihy rekordů nyní jeho věk ověřují.

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...