Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Vdala se, protože umírá

Magazín

  10:22
LONDÝN - Celá Británie sleduje její životní příběh. Účastnice reality show Big Brother, která se „proslavila“ svými rasistickými výroky vůči své tamější indické spolubydlící, byla diváky vyhozena, ale i přesto se stala nejznámější soutěžící.

Plná optimismu. Jade Goodyová pózuje s přáteli. foto: ČTK

Vydala autobiografii a dobře se prodával také její parfém. Nedávno jí lékaři oznámili, že má rakovinu a zbývá jí jen několik měsíců života. Jak informovala agentura AFP, nemoc ji nezlomila a včera se dokonce provdala. Jak sama aktérka řekla, „dokud ještě není pozdě.“

Sedmadvacetiletá Jade Goodyová a její snoubenec Jack Tweed pro své hosty připravili obrovskou slavnost na anglickém venkově. Hotel Down Hall v Essexu byl po celou dobu obklopen novináři a fotografy. Práva na reportáž z obřadu prodali ale jen vybraným médiím, která za ně zaplatila jeden milion liber. Podle jejího vydavatele Maxe Clifforda tyto peníze dostanou její dva synové z předchozího vztahu. Medializací svého života se tak snaží děti alespoň zčásti finančně zajistit.

Smrt před kamerami
„Žila jsem před kamerami a možná také před kamerami zemřu,“ řekla v jednom rozhovoru. „Vím, že některým lidem se nelíbí, co dělám, ale v této situaci mi je jedno, co si kdo myslí. Je to prostě to, co chci.“ Její slova vyvolala vlnu debat. Kardinál Cormac Murphy-O’Connor prohlásil, že si někdo může myslet, že by vše mělo proběhnout v tichosti, ale podle něj se Jade nejspíš rozhodla, že na sklonku života chce lidi něco naučit.

Podle deníku Guardian se celková cena obřadu vyšplhala na 700 tisíc liber. Vše zaplatil OK! Magazine. Bylo pozváno přes sto hostů a zazpívat jí přišla dívčí skupina Sugarbabes. Svatební šaty za tři a půl tisíce liber ji věnoval majitel domu Harrods Mohamed al-Fayed a jídlo a dort připravily ty nejlepší londýnské restaurace.

Celou slavnost naplánovala Jade za zhruba deset dní. Kvelkému kroku se s Tweedem rozhodli poté, co ji lékaři řekli, že rakovinu už nelze vyléčit. Když Goodyová zjistila, že je vážně nemocná, podstoupila chemoterapii. Aby během ní „nenacházela vlasy na polštáři“, nechala si celou hlavu oholit. Nestydí se za to a svůj nový „účes“ vystavuje hrdě na obdiv. Během obřadu nepoužila ani závoj, který by něco skryl. Plná optimismu se tak snaží vyrovnat se svou nelehkou situací.

Jack Tweed byl minulý měsíc propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za napadení. Podmínkou propuštění bylo, že po sedmé hodině večerní nesmí opustit dům své matky. Od ministerstva spravedlnosti se ale podařilo získat výjimku a svatební noc mohl strávit se svou ženou. K jejímu smutnému příběhu se vyjádřil také britský ministerský předseda Gordon Brown, který prohlásil, že „myslí na každého, kdo onemocní rakovinou.“
Autor: