Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ve Slaném řádí falešný kominík, už způsobil i požár

Magazín

  14:57
SLANÝ (KLADENSKO) - Lidem ve Slaném na Kladensku nabízí služby falešný kominík, který nemá patřičné oprávnění. Jedna z domácností již po jeho zásahu vyhořela.

Zrcadélka, novinový papír a jiné grify patří už do výběhového arzenálu...

Lidé by proto měli být opatrní a raději si na živnostenském úřadě ověřovat, zda je jejich kominík profesionál, či podvodník, řekl dnes novinářům starosta Ivo Rubík (ODS).

"Některá města, třeba Karlovy Vary, měla falešného vrchního, Slaný má v tuto chvíli falešného kominíka," uvedl s nadsázkou starosta.
Na podvody ho upozornil živnostenský úřad a kauzou se již zabývala i rada města.

Muž v klasickém kominickém úboru se prý lidem představí, ukáže jim padělané oprávnění a komín jim i vyčistí. "Ale v každém případě ty doklady nejsou pravé a on v té oblasti není vzdělán. Přišlo se na to v okamžiku, kdy někomu vyčistil komín, a on za týden vyhořel," vedl starosta.

Pokud si lidé domlouvají kominické služby, měli by podle něj raději zavolat a živnostenský úřad a ověřit si, zda je dotyčný kominík pravý. "Bohužel tato řemesla mizí a dotyčný našel díru na trhu," uzavřel Rubík.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat