2. dubna 2010 14:57 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ve Slaném řádí falešný kominík, už způsobil i požár

Kominík by měl mít takové technické vybavení, s nímž by uměl bez problémů změřit rychlost proudění spalin, teplotu spalin, emisní hodnoty, vyúsťovací teploty u hlavy komína a měl by umět vypočítat rychlost proudění spalin v komíně pro daný spotřebič. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kominík by měl mít takové technické vybavení, s nímž by uměl bez problémů změřit rychlost proudění spalin, teplotu spalin, emisní hodnoty, vyúsťovací teploty u hlavy komína a měl by umět vypočítat rychlost proudění spalin v komíně pro daný spotřebič. |

SLANÝ (KLADENSKO) Lidem ve Slaném na Kladensku nabízí služby falešný kominík, který nemá patřičné oprávnění. Jedna z domácností již po jeho zásahu vyhořela.

Lidé by proto měli být opatrní a raději si na živnostenském úřadě ověřovat, zda je jejich kominík profesionál, či podvodník, řekl dnes novinářům starosta Ivo Rubík (ODS).

"Některá města, třeba Karlovy Vary, měla falešného vrchního, Slaný má v tuto chvíli falešného kominíka," uvedl s nadsázkou starosta.
Na podvody ho upozornil živnostenský úřad a kauzou se již zabývala i rada města.

Muž v klasickém kominickém úboru se prý lidem představí, ukáže jim padělané oprávnění a komín jim i vyčistí. "Ale v každém případě ty doklady nejsou pravé a on v té oblasti není vzdělán. Přišlo se na to v okamžiku, kdy někomu vyčistil komín, a on za týden vyhořel," vedl starosta.

Pokud si lidé domlouvají kominické služby, měli by podle něj raději zavolat a živnostenský úřad a ověřit si, zda je dotyčný kominík pravý. "Bohužel tato řemesla mizí a dotyčný našel díru na trhu," uzavřel Rubík.

ČTK, Lidovky.cz