2. července 2010 19:03, aktualizováno  19:07 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ve Španělsku závodili muži v běhu na vysokých podpatcích

Muži se v Madridu se utkali v běhu na podpatcích v rámci oslav homosexuálů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muži se v Madridu se utkali v běhu na podpatcích v rámci oslav homosexuálů. | foto: Reprofoto

PRAHA Ve španělském hlavním městě Madridu se ve čtvrti homosexuálů Chueca uskutečnil závod v běhu. Nebyl to však závod ledajaký. Čtrnáct mužů si obulo boty na vysokých podpatcích a v rámci každoročních oslav homosexuálů závodili, kdo z nich v dámských střevících dokáže běžet nejrychleji.

Do velkého finále postoupila desítka nejrychlejších ve sprintu městskou uličkou. Druhé kolo už bylo složitější. Trasa obsahovala několik stanovišť, na kterých se muži museli postupně zkrášlovat. Nejprve si nasadili paruku, poté namalovali rty, oblékli dámské šaty a nakonec popadli před závěrečným finišem do ruky kabelku.


Vítězem závodu se stal Španěl Miguel, který si za první místo odnesl v přepočtu asi 10 tisíc korun. "Je to neuvěřitelné. Je to ta nejlepší věc, která se mi stala za celý můj život. Tedy po mé svatbě. Svatba byla nejlepší," komentoval svůj úspěch Miguel.

Závod se koná každoročně v rámci týdenních oslav v madridské čtvrti homosexuálů Chueca.


Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
SEŘIZOVAČ CNC LISU

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 18 000 - 24 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz