18. června 2009 15:34 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Vědci naklonovali psa, který pomáhal po útocích z 11. září

Záchranář James Symington se štěňaty jménem Trustt, Solace, Prodigy, Valor, a Dejavu. Všechna štěňata jsou klony německého ovčáka Trakra, který pomáhal pátrat po obětech teroristického útoku z 11. září 2001.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranář James Symington se štěňaty jménem Trustt, Solace, Prodigy, Valor, a Dejavu. Všechna štěňata jsou klony německého ovčáka Trakra, který pomáhal pátrat po obětech teroristického útoku z 11. září 2001. | foto: AFP

Vědci v Kalifornii naklonovali německého ovčáka, který pomáhal pátrat po přeživších po teroristických útocích na New York z 11. září 2001.

Pět štěňat naklonovaných z německého ovčáka Trakra získal majitel "psího tatínka" James Symington, bývalý policista z kanadského Halifaxu, který nyní žije v Los Angeles.

Trakr sice letos v dubnu uhynul, ale ještě před tím se jeho páníček zúčastnil soutěže, jejíž pořadatel výherci nabízel, že mu zdarma naklonuje jeho psího kamaráda.

Symington po útocích na Světové obchodní středisko vyrazil s Trakrem do New Yorku. Čtyřnohému záchranáři se prý mezi troskami mrakodrapů podařilo objevit živou ženu.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!