2. dubna 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Venezuelští vězni využili úplatků a za mřížemi si otevřeli noční klub

Striptérka (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Striptérka (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

CARACAS Vlastní noční klub, do kterého na slavnostní zahájení provozu pozvali přátele a příbuzné, si otevřeli trestanci ve venezuelské věznici. Jak o víkendu napsal místní tisk, v jejich klubu nechyběly ani striptérky či světelná a zvuková show.

Yacht Club ve věznici na ostrově Margarita v Karibiku je vybavený "profesionálním ozvučením, úžasnými světly, klimatizací, striptérkami, zlobivými holčičkami a všemi hračkami", napsali vězni v pozvánce na zahájení provozu, z níž citoval deník El Universal.

Trestanci dosáhli svých cílů pomocí zastrašování a úplatků

Tento případ, který ministerstvo pro nápravná zařízení zatím nekomentovalo, jen podtrhuje stav, v jakém se nachází přeplněný vězeňský systém v zemi, dodal list. Trestanci si často s pomocí úplatků a zastrašování dokážou zajistit kontrolu nad zařízeními, v nichž si mají odpykávat trest.

Nevládní organizace Venezuelan Prison Observatory odhaduje, že ve věznicích stavěných pro zhruba 16 500 trestanců jich v současnosti je asi 48 000, tedy téměř trojnásobek.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz