16. srpna 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Vesničané v Thajsku zajali muže, který pracoval pro Google

Kamery Google - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kamery Google - ilustrační foto | foto: ČTK

BANGKOK Vesničané v Thajsku zajali muže, který v automobilu s kamerou na střeše snímal pro program Street View americké internetové společnosti Google jejich ulice.

Domnívali se totiž, že jde o vládního špiona, informovala agentura AFP. Obyvatelé vesnice Sa Iap se za nedorozumění omluvili.

Google Street View

Google Street View umožňuje uživatelům internetových map prohlížet panoramatické fotografie ulic a silnic. Internetový gigant už v několika zemích narazil na problémy, když prostřednictvím Street View shromažďoval nepovolené informace.

Sedmadvacetiletý thajský zaměstnanec firmy Google projížděl vesnicí na severu Thajska automobilem s nainstalovanou kamerou. Vesničané ho vlastními silami zadrželi v domnění, že na povel vlády provádí průzkum terénu kvůli spornému projektu výstavby přehrady.

Muže obklíčili, vyslechli a nakonec odvedli do nedalekého chrámu, kde musel na sochu Buddhy přísahat, že ho nevyslala vláda. "Vesničané se Googlu za nedorozumění omlouvají," uvedli obyvatelé vesnice v prohlášení, které umístili na facebookové stránce odpůrců přehrady.

"Vesničané to opravdu nechápali. Vůz divně vypadal, měl cosi na střeše a nejrůznější zařízení uvnitř," vysvětlil mýlku jeden z vesničanů.

Lidovky.cz, ČTK

Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?
Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?

S vývojem sociálních sítí se stále častěji setkáváme s pojmem kyberšikana. Online svět může přinášet řadu nástrah, které se netýkají jen dospělých, ale také dětí. Co si pod kyberšikanou představit a jak můžeme děti ochránit?

Najdete na Lidovky.cz