26. května 2010 11:34 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

VIDEO: Dítě v kočárku spadlo do kolejiště. Přežilo srážku s vlakem

Jízda s dětským kočárkem skýtá řadu záludností - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jízda s dětským kočárkem skýtá řadu záludností - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA/MELBOURNE Stačila chvilka nepozornosti a kočárek s patnáctiměsíčním chlapcem skončil v kolejišti právě v době příjezdu vlaku na nádraží v australském Melbourne. Chlapec srážku s vlakem přežil s několika škrábanci v obličeji a na hlavě.

O nehodě informuje server The Herald Sun. Babička malého chlapce se na pár vteřin otočila od kočárku, který se rozjel do kolejiště, kde do něj narazil zrovna přijíždějící vlak.

Duchapřítomný strojvedoucí vyskočil z kabiny a začal dítě zpod prvního vagonu, kde se kočárek zaklínil, vytahovat. Podle vedení melbournských drah právě rychlá reakce strojvedoucího zabránila horšímu poranění chlapce.

Dítě bylo při příjezdu záchranky při vědomí. "Je zázrak, že zranění nejsou vážnější vzhledem k okolnostem nehody," řekla serveru lékařka Kate Jessopová.

Mohlo se stát něco horšího. Babička stála na nádraží ještě s chlapcovým bratrem, kterému jsou tři roky. Ten ale v kočárku pro dva nebyl.

Lidovky.cz