Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

VIDEO: V Las Vegas poletují holubi v kovbojských kloboucích. Nikdo neví, kdo jim je nasadil

Holubi v Las Vegas s kovbojskými klobouky. foto: Youtube - Matt Jarbo

Nošení kovbojských klobouků běžně na ulici není na americkém středozápadě nic neobvyklého. Že by ale šli s módou i holubi? Obyvatelé Las Vegas v týdnu zaznamenali, že někdo nalepuje místním opeřencům na hlavy malé kovbojské klobouky. Přitom se diví, jak je možné, že se pokrývky na ptačích hlavách udrží. Celou ptačí „anomálií“ se zabývá místní organizace pro ochranu zvířat.
  14:11

„Když jsme je dnes zahlédli, všimli jsme si, že jim na hlavě, v okolí malého klobouku, vyčnívá několik olepených holubích pírek. Rozhodně se jedná o problém,“ tvrdí Mariah Hillmanová, spoluzakladatelka zdejší organizace pro ochranu ptactva s názvem Lofty Hopes.

Hvězda NHL prý dluží casinu v Las Vegas 13 milionů dolarů. Proto nyní čelí žalobě

Podle ní jsou kloboučky na ptačích hlavách jednoznačně přilepeny lepidlem. Lofty Hopes rozesela po Las Vegas několik pastí, aby mohla ptáky pochytat.

Místní policejní oddělení případ odmítlo vyšetřovat s tím, že se „nejedná o policejní záležitost“.

Holubi s klobouky se skrze sociální sítě stali místní vyhledávanou senzací. Mezi obyvateli Las Vegas se pro ně uchytilo několik přezdívek. Zatímco samcům s červenými klobouky se přezdívá Cluck Norris, samičky s růžovými si vysloužily jméno Coolamity Jane.

„Konečně jsem jednoho z nich našla,“ píše ve svém tweetu Kassandra Floresová, ke kterému připojuje video s holubem v kovbojském klobouku. „Už jsem je viděla dříve, nedaleko domovních dveří. Než jsem je ale stihla natočit, uletěli,“ dodává.

Na sociálních sítích se objevily spekulace, že opeřenci s klobouky jsou součástí marketingové kampaně. V Las Vegas se totiž koná finále celonárodního mistrovství v rodeu. Zároveň kolují zvěsti, že v Las Vegas létá i holub s hnědým kloboukem, Mariah Hillmanová ale uvedla, že organizace Lofty Hopes to nemůže potvrdit.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!