Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

VIDEO: V Las Vegas poletují holubi v kovbojských kloboucích. Nikdo neví, kdo jim je nasadil

Holubi v Las Vegas s kovbojskými klobouky. foto: Youtube - Matt Jarbo

Nošení kovbojských klobouků běžně na ulici není na americkém středozápadě nic neobvyklého. Že by ale šli s módou i holubi? Obyvatelé Las Vegas v týdnu zaznamenali, že někdo nalepuje místním opeřencům na hlavy malé kovbojské klobouky. Přitom se diví, jak je možné, že se pokrývky na ptačích hlavách udrží. Celou ptačí „anomálií“ se zabývá místní organizace pro ochranu zvířat.
  14:11

„Když jsme je dnes zahlédli, všimli jsme si, že jim na hlavě, v okolí malého klobouku, vyčnívá několik olepených holubích pírek. Rozhodně se jedná o problém,“ tvrdí Mariah Hillmanová, spoluzakladatelka zdejší organizace pro ochranu ptactva s názvem Lofty Hopes.

Hvězda NHL prý dluží casinu v Las Vegas 13 milionů dolarů. Proto nyní čelí žalobě

Podle ní jsou kloboučky na ptačích hlavách jednoznačně přilepeny lepidlem. Lofty Hopes rozesela po Las Vegas několik pastí, aby mohla ptáky pochytat.

Místní policejní oddělení případ odmítlo vyšetřovat s tím, že se „nejedná o policejní záležitost“.

Holubi s klobouky se skrze sociální sítě stali místní vyhledávanou senzací. Mezi obyvateli Las Vegas se pro ně uchytilo několik přezdívek. Zatímco samcům s červenými klobouky se přezdívá Cluck Norris, samičky s růžovými si vysloužily jméno Coolamity Jane.

„Konečně jsem jednoho z nich našla,“ píše ve svém tweetu Kassandra Floresová, ke kterému připojuje video s holubem v kovbojském klobouku. „Už jsem je viděla dříve, nedaleko domovních dveří. Než jsem je ale stihla natočit, uletěli,“ dodává.

Na sociálních sítích se objevily spekulace, že opeřenci s klobouky jsou součástí marketingové kampaně. V Las Vegas se totiž koná finále celonárodního mistrovství v rodeu. Zároveň kolují zvěsti, že v Las Vegas létá i holub s hnědým kloboukem, Mariah Hillmanová ale uvedla, že organizace Lofty Hopes to nemůže potvrdit.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Právě čtete