Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

VIDEO: V Las Vegas poletují holubi v kovbojských kloboucích. Nikdo neví, kdo jim je nasadil

Holubi v Las Vegas s kovbojskými klobouky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Holubi v Las Vegas s kovbojskými klobouky. | foto: Youtube - Matt Jarbo

Nošení kovbojských klobouků běžně na ulici není na americkém středozápadě nic neobvyklého. Že by ale šli s módou i holubi? Obyvatelé Las Vegas v týdnu zaznamenali, že někdo nalepuje místním opeřencům na hlavy malé kovbojské klobouky. Přitom se diví, jak je možné, že se pokrývky na ptačích hlavách udrží. Celou ptačí „anomálií“ se zabývá místní organizace pro ochranu zvířat.

„Když jsme je dnes zahlédli, všimli jsme si, že jim na hlavě, v okolí malého klobouku, vyčnívá několik olepených holubích pírek. Rozhodně se jedná o problém,“ tvrdí Mariah Hillmanová, spoluzakladatelka zdejší organizace pro ochranu ptactva s názvem Lofty Hopes.

Podle ní jsou kloboučky na ptačích hlavách jednoznačně přilepeny lepidlem. Lofty Hopes rozesela po Las Vegas několik pastí, aby mohla ptáky pochytat.

Místní policejní oddělení případ odmítlo vyšetřovat s tím, že se „nejedná o policejní záležitost“.

Holubi s klobouky se skrze sociální sítě stali místní vyhledávanou senzací. Mezi obyvateli Las Vegas se pro ně uchytilo několik přezdívek. Zatímco samcům s červenými klobouky se přezdívá Cluck Norris, samičky s růžovými si vysloužily jméno Coolamity Jane.

05.prosince 2019 v 23:29, příspěvek archivován: 11.prosince 2019 v 13:40

„Konečně jsem jednoho z nich našla,“ píše ve svém tweetu Kassandra Floresová, ke kterému připojuje video s holubem v kovbojském klobouku. „Už jsem je viděla dříve, nedaleko domovních dveří. Než jsem je ale stihla natočit, uletěli,“ dodává.

Na sociálních sítích se objevily spekulace, že opeřenci s klobouky jsou součástí marketingové kampaně. V Las Vegas se totiž koná finále celonárodního mistrovství v rodeu. Zároveň kolují zvěsti, že v Las Vegas létá i holub s hnědým kloboukem, Mariah Hillmanová ale uvedla, že organizace Lofty Hopes to nemůže potvrdit.

09.prosince 2019 v 21:31, příspěvek archivován: 11.prosince 2019 v 13:40

VIDEO: I finally found one!!! @LasVegasLocally https://t.co/j2u90R2esL

Pro zobrazen� videa mus�te m�t zapnutou podporu JavaScriptu

I finally found one!!! @LasVegasLocally https://t.co/j2u90R2esL

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!