Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vnuk britské královny se oženil

Magazín

  10:49
LONDÝN - Přes 350 hostů se sešlo v kapli svatého Jiřího na královském zámku Windsor v sobotu odpoledne. Ženil se zde nejstarší vnuk britské královny Alžběty II. Peter Phillips s kanadskou konzultantkou Autumn Kellyovou.

Britská královna sleduje svého vnuka Petera Phillipse s chotí Autumn Kellyovou foto: AFP

Akci organizovala stejná agentura, která zajišťovala svatbu Victorie a Davida Backhamových. Neveřejného obřadu se zúčastnili příslušníci britské královské rodiny, především sama panovnice s manželem Philipem, vévodou z Edinburghu, a také asi tři stovky přísně vybraných hostů. Sedm desítek hostí přiletělo na svatbu z Kanady. Mezi hosty nechyběl Peterův bratranec princ Harry, mladší syn následníka trůnu prince Charlese. Starší Harryho bratr princ William se ale nedostavil, protože ve stejné době byl na svatbě svého přítele v Jižní Africe. Princ waleský Charles přišel i se svou chotí Camillou, vévodkyní z Cornwallu. Na Peterovu svatbu přišla i jeho sestra Zara, světová šampionka v jízdě na koni a britská naděje pro nadcházející letní olympiádu v Pekingu.

Autumn o královském původu nevěděla
Třicetiletý Peter Phillips je synem nejstarší královniny dcery princezny Anny a jejího prvního manžela Marka Phillipse. Se stejně starou Autumn se Peter seznámil v roce 2003, když oba pracovali na organizaci Velké ceny Kanady. Peter své vyvolené dlouho tajil, že má blízko k britské královské rodině, a Autumn to musela zjistit až z televize, když ho spatřila ve společnosti jeho bratrance Williama.

Kellyová ještě před sňatkem přestoupila z katolické víry na protestantskou, takže Peter Phillips si formálně udržel možnost usednout na britský trůn, v pořadí je ovšem až na jedenáctém místě. Pokud by si Autumn ponechala původní víru, Peter by podle zákona z roku 1701 právo na trůn pozbyl.

Ženich byl oděn do klasického obleku, nevěstu v bílém doprovodilo k oltáři šest družiček v zelenkavých róbách, které navrhla stylistka Vera Wangová.

Souboj bulvárů
Podle BBC prodal pár příběh svého seznámení bulvárnímu magazínu Hello! údajně za půl milionu liber, tedy v přepočtu za téměř 16 milionů korun, a to včetně výlučného práva na snímky z obřadu. Zatímco magazín označil příběh Petera a Autumn za „pohádkovou romanci, která přemostila kontinenty i sociální rozdíly“, ostatní bulvární média dala najevo rozhořčení z toho, že byla vyloučena, a ženicha obvinila, že „magazínu Hello! doslova prodal svoji babičku“.

Bulvár, který přišel o tučné sousto v podobě sňatku Petera a Autumn, nyní alespoň spekuluje, kdo bude další na řadě. Zmiňuje se zejména o Harrym, který podle všeho brzy oficiálně představí královně svou dívku Chelsey Davyovou.

Autoři: ,

NOVÉ APARTMÁNY S PŘÍRODOU NA DOSAH RUKY
NOVÉ APARTMÁNY S PŘÍRODOU NA DOSAH RUKY

Na Zlaté stoce, České Budějovice - České Budějovice 2
13 500 Kč/měsíc