Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Z Japonska jede na mopedu do Paříže, projel i Českem

Magazín

  17:53
MNICHOV - Bavorská policie zadržela na dálnici dvaadvacetiletého japonského studenta na mopedu. Policii se pochlubil, že je na cestě z japonské Okinawy do Paříže. Strážcům dálnic se však nelíbilo, že se s padesátikubíkovým strojem po dálnici šoural rychlostí nepřesahující 40 kilometrů za hodinu.

Japonec se svým mopedem

Japonec byl na cestu dobře připraven. Měl víza i podrobný plán cesty.

Narazil až na bavorskou policii, s jejíž důsledností zřejmě nepočítal. V sobotu odpoledne totiž na pomalého jezdce na mopedu upozornili starostliví němečtí řidiči.

Před odpočívadlem Pegnitz si na Japonce počkal hlídkový vůz. Zanedlouho se v odstavném pruhu objevil dobrodruh na růžovém mopedu. Zadržený vysvětlil, že již přejel přes Rusko, Ukrajinu, Polsko a Českou republiku. Vzdušnou čarou tak zdolal téměř 10.000 kilometrů. Vždy mu přitom k pokračování v cestě stačilo předložit pas s vízy. Po krátkém pobytu v Paříži se chtěl domů vrátit lodí.

Sajonara, loučil se s policií

Japonec prý byl viditelně nadšený kvalitou německých dálnic. Zjevně mu ale nebylo známo, že s malým mopedem se po nich jezdit nesmí. Němečtí policisté mu to trpělivě vysvětlili, pořídili fotografie mopedu a Japonce po jeho ujištění, že už se německým dálnicím vyhne, nechali pokračovat v jízdě.

Rozloučil se veselým "sajonara" (nashledanou), stojí v policejním zápisu.

Autoři: ,